Trwa przerwa reprezentacyjna (za nami wygrany mecz reprezentacji Polski ze Szkocją), więc warto przypomnieć tabelę 7. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Co ciekawe zawodnicy Lechii Gdańsk w bardzo dobrych nastrojach udali się na przerwę, pokonując 3:2 Górnika Zabrze.

Kolejka rozpoczęła się w piątek w Częstochowie, gdzie miejscowy Raków podejmował Piasta Gliwice i przegrał 0:1. Dwie i pół godziny później Lech wygrał 2:0 na wyjeździe ze Stalą Mielec. W sobotę swoje mecze wygrały Radomiak oraz Zagłębie Lubin, pokonując odpowiednio Cracovię i GKS Katowice, a tego samego dnia Puszcza Niepołomice podzieliła się punktami z Koroną Kielce. W niedzielę Lechia Gdańsk odniosła zwycięstwo w meczu z Górnikiem Zabrze, a tego samego dnia wygrały Pogoń Szczecin, Jagiellonia Białystok i Legia Warszawa.

Po 7 meczach liderem jest Lech Poznań, a za nim plasują się kolejno Legia Warszawa, Piast Gliwice, Pogoń Szczecin i Cracovia. Lechia Gdańsk po wygranej awansowała na szesnastą lokatę.

W następnym meczu 14 września Biało-Zieloni podejmą na Polsat Plus Arenie Radomiaka. Początek spotkania o godzinie 14:45.