×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 7227.

Lechia Gdańsk zrremisowała ze stołeczną Polonią 1:1. Debiutancką bramkę dla Biało - Zielonych zdobył w 29' Laizans, natomiast goście wyrównali w 47'.

Lechia: Kapsa - Mysona, Wołąkiewicz, Kożans, Bąk - Pietrowski (74.Bajic), Surma, Laizans - Wiśniewski (66. Lukjanovs), Dawidowski, Buzała (82. Zabłocki).
Polonia: Przyrowski - Mynarz, Dziewicki, Jodłowiec, Brzyski - Gancarczyk, Trałka, Piątek, Andreu (63. Skrzyński), Mierzejewski - Gołębiewski (68. Cortes).

1:1 47' Daniel Gołębiewski

Pierwsze pół godziny meczu nie dostarczyło większych emocji i poza strzałami Laizansa z 2 minuty i Gancarczyka z 7 min. nie odnotowano wartego uwagi. W 29 minucie Lechia wyszła na prowadzenie,Wiśniewski dośrodkował w pole karne spod linii końcowej boiska a Olegs Laizans pięknym strzałem z pierwszej piłki w długi róg pokonał Przyrowskiego. W pozostałych 15 minutach nic już ciekawego się nie wydarzyło.

Druga część meczu rozpoczęła się fatalnie dla gospodarzy. Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Mierzejewski a futbolówka w zamieszaniu trafiła do Gołębiewskiego, który strzałem głową od poprzeczki pokonał Kapsę.

W dalszej części meczu Lechia próbowała zmienić wynik meczu, lecz większość akcji kończyła się na obrońcach Polonii lub na posterunku był bramkarz gości Sebastian Przyrowski.
Mecz ostatecznie zakończył podziałem punktów, co oznacza że obie drużyny na pierwsze zwycięstwo wiosną muszą jeszcze poczekać.

Źródło: Ekstraklasa.tv / własne