Piast - Lechia 1:1

W meczu rozpoczynającym 12. kolejkę Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice po kiepskim widowisku zremisował u siebie z Lechią Gdańsk 1-1 (1-0). Bramkę dla gospodarzy z rzutu karnego zdobył Aleksandar Sedlar, zaś dla gości trafił Lukáš Haraslín.

Początek spotkania był bardzo słaby. W pierwszych 20 minutach obie drużyny oddały po jednym strzale, ale piłka za każdym razem leciała daleko od słupka. Po stronie Piasta próbę podjął Joel Valencia, zaś w drużynie Lechii był to Konrad Michalak. W 24. minucie Michalak uderzył już celnie - João Nunes dośrodkował z prawej strony, Jarosław Kubicki zgrał futbolówkę, a skrzydłowy gdańszczan kopnął w kierunku bramki. Jego strzał był jednak słaby i Jakub Szmatuła nie miał problemu ze złapaniem piłki. W odpowiedzi Gerard Badía zacentrował z rzutu rożnego, a głową obok bramki futbolówkę posłał Tomasz Jodłowiec. Po chwili Błażej Augustyn sfaulował w "szesnastce" rozpędzonego Valencię i sędzia Krzysztof Jakubik odgwizdał rzut karny. Pewnym wykonawcą stałego fragmentu gry był Aleksandar Sedlar. W 31. minucie Valencia nie dał odebrać sobie piłki z lewej strony pola karnego, a następnie oddał strzał, lecz nie udało mu się zrobić tego celnie. Pierwsze minuty drugiej połowy wyglądały podobnie jak w pierwszej. Wreszcie w 60. minucie z szybką akcją wyszedł Piast. Michal Papadopulos zagrał wówczas na prawą stronę do Valencii, a Ekwadorczyk wbiegł w pole karne i odegrał piłkę czeskiemu napastnikowi. Ofensywny pomocnik Piasta zrobił to jednak niedokładnie, przez co Papadopulos nie sięgnął futbolówki. Cztery minuty później z rzutu wolnego nad poprzeczką uderzył Patryk Lipski. W następnej akcji strzał głową oddał rezerwowy Jakub Arak, ale piłka poleciała obok bramki. W 79. minucie Aleksander Jagiełło zagrał z lewej strony w pole karne Lechii do Valencii. Ekwadorczyk wyłożył futbolówkę Jodłowcowi, a ten kopnął mocno i niecelnie. Sześć minut później Lechia wyrównała. Lipski popisał się ładnym podaniem w pole karne do Lukáša Haraslína, a ten precyzyjnym strzałem pokonał bezradnego Szmatułę. W doliczonym czasie Lipski zacentrował jeszcze z rzutu wolnego, ale żaden z zawodników gości nie zdołał sięgnąć futbolówki.

19 października 2018, 18:00 - Gliwice (Stadion Miejski)
Piast Gliwice 1-1 Lechia Gdańsk
Aleksandar Sedlar 29 (k) - Lukáš Haraslín 85

żółte kartki: Hateley - Augustyn, João Nunes, Flávio Paixão. sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
widzów: 3853.

źródło: 90minut.pl / własne