RC Lens po emocjonującym meczu pokonał Olympique Lyon 3:2, a dwie bramki zdobył Przemysław Frankowski. Dla wychowanka Lechii Gdańsk były to dwa pierwsze trafienia w tym sezonie, które dołożył do trzech asyst we wszystkich rozgrywkach.

W meczu 14. kolejki Ligue 1 zespół Przemysława Frankowskiego RC Lens podejmował u siebie Olympique Lyon, a wychowanek Lechii rozpoczął spotkanie na ławce. Lepiej w spotkanie weszli goście, którzy po kwadransie gry wyszli na prowadzenie za sprawą Jake'a O'Briena. Ich prowadzenie trwało do 26. minuty, kiedy na 1:1 wyrównał Wesley Said i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

W przerwie szkoleniowiec wicemistrzów Francji z zeszłego sezonu Frank Haise wprowadził na boisko Przemysława Frankowskiego za Deivera Machado. Sześć minut później gospodarze otrzymali rzut karny, a do jedenastki podszedł Przemysław Frankowski, którą zamienił na bramkę i jego drużyna po raz pierwszy w tym meczu objęła prowadzenie.

W 72. minucie Olympique Lyon ponownie wyrównał i znowu do siatki trafił Jake O'Brien. Dwie minuty później RC Lens wróciło na prowadzenie i bramkę zdobył Przemysław Frankowski, tym samym kompletując dublet w tym spotkaniu. Dla wychowanka Lechii Gdańsk były to premierowe trafienia w tym sezonie, a na koncie ma trzy asysty w 15 meczach we wszystkich rozgrywkach. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i trzy punkty zostały w Lens. RC Lens w lidze przegrało po raz ostatni 16 września, natomiast w poprzednim meczu w Lidze Mistrzów zostali rozgromieni przez Arsenal aż 0:6 w delegacji, więc nie był to przyjemny powrót, aczkolwiek udało się nieco zrehabilitować wspomnianą wygraną z siedmiokrotnymi mistrzami Francji.
Zespół Przemysława Frankowskiego po czternastu kolejkach w Ligue 1 zajmuje 6. miejsce z dorobkiem 22 punktów. W następnym meczu zmierzą się 8 grudnia na wyjeździe z HSC Montpellier.