Lechia Gdańsk remisuje 3:3 po bardzo emocjonującym meczu z Piastem Gliwice, chociaż prowadziła w tym spotkaniu 3:1. Bramki dla Biało-Zielonych zdobywali Camilo Mena, Bohdan Wjunnyk oraz Louis D'Arrigo.

W porównaniu do poprzedniego meczu z Legią Warszawa w wyjściowej jedenastce doszło do dwóch zmian. Na środku obrony Andrei Chindris zastąpił Bujara Pllanę, który pauzuje za nadmiar żółtych kartek, z kolei za Kacpra Sezonienkę do pierwszego składu wrócił Camilo Mena.

Zanim rozpoczęło się spotkanie, to minutą ciszy uczczono pamięć czworo młodych kibiców, które tydzień temu zmarły w karambolu po meczu z Legią Warszawa. Bardzo dobrze ten mecz rozpoczęli podopieczni Szymona Grabowskiego, bowiem po czterech minutach wywalczyli rzut karny. Po świetnym podaniu od Dominika Piły Camilo Mena został sfaulowany w polu karnym przez Miguela Nobregę. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i zamienił ją na bramkę, chociaż na rękach miał ją Frantisek Plach. Cztery minuty później po dośrodkowaniu Rifeta Kapicia główkował Iwan Żelizko, a piłkę po jego strzale złapał golkiper gospodarzy.

W kolejnych minutach oba zespoły miały swoje momenty, jednak nie stworzyły konkretnych sytuacji bramkowych. Kolejną akcję odnotowano w 29. minucie, kiedy Jorge Felix z bliskiej odległości z woleja minimalnie uderzył nad poprzeczką. Chwilę później groźne dogranie Miłosza Szczepańskiego przeciął Andrei Chindris, wybijając futbolówkę na rzut rożny. W 33. minucie sytuację mieli Biało-Zieloni. Bohdan Wjunnyk zabawił się z Miguelem Nobregą, jednak jego uderzenie wyłapał Frantisek Plach. Dwie minuty później rzut wolny mieli gospodarze, po którym Michał Chrapek uderzał głową, a jego strzał zatrzymał Dominik Piła. W 43. minucie gospodarze zdobyli bramkę wyrównującą. Michał Chrapek ładnie wypatrzył Jorge Felixa, a ten pokonał Szymona Weiraucha. Tuż przed przerwą golkiper Biało-Zielonych uratował swój zespół przed utratą drugiej bramki, broniąc strzał Miłosza Szczepańskiego. Tym samym pierwsza połowa kończy się rezultatem 1:1.

Nie minęła minuta od rozpoczęcia drugiej odsłony gry, a Lechia zdobyła bramkę! Prostopadłe podanie Camilo Meny wykończył Bohdan Wjunnyk i pokonał Frantiska Placha. W 51. minucie Biało-Zieloni mogli prowadzić już 4:1, ale Camilo Mena nie wykorzystał dwóch sytuacji. Najpierw Kolumbijczyk minął Placha, a potem trafił w boczną siatkę, natomiast w kolejnej sytuacji po znakomitym dograniu Antona Tsarenki przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Piasta. W 55. minucie Słowak po raz kolejny uratował swoją drużynę, odbijając płaskie dogranie Conrado. W 63. minucie gdańszczanie, którzy w bardzo dobrym stylu weszli w drugą połowę, podwyższyli prowadzenie! Louis D'Arrigo najpierw trafił w Nobregę, a potem Australijczyk pięknym strzałem umieścił piłkę w górny róg bramki. Trzy minuty później gola kontaktowego dla Piasta zdobył Jorge Felix, a przy uderzeniu Hiszpana Weirauch nie miał szans. Po golu kontaktowym gospodarze szukali trafienia wyrównującego i zepchnęli Lechię do defensywy. Bardzo blisko wyrównania byli w 68. minucie, lecz strzał Miłosza Szczepańskiego odbił Szymon Weirauch. W 77. minucie dośrodkowania Michała Chrapka z rzutu rożnego nie domknął Fabian Piasecki. Cztery minuty później Piast miał kolejny korner i po nim niestety wyrównał za sprawą Macieja Rosołka. Po jego strzale piłka najpierw odbiła się od Eliasa Olssona i Szymona Weiraucha, a potem wpadła do siatki. Na dwie minuty przed końcem spotkania z kontrą wyszli Biało-Zieloni i to oni mogli strzelić zwycięskiego gola. Płaski strzał z dystansu Rifeta Kapicia wypluł Plach, a dobijał Maksym Chłań i trafił prosto w bramkarza. Ostatecznie bardzo emocjonujące spotkanie na Stadionie Miejskim w Gliwicach zakończyło się podziałem punktów.

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 3:3 (1:1)

Bramki: 43', 66' Jorge Felix, 81' Maciej Rosołek - 4' Camilo Mena, 46' Bohdan Wjunnyk, 63' Louis D'Arrigo

Piast Gliwice: 26. Frantisek Plach - 77. Arkadiusz Pyrka, 5. Tomas Huk, 14. Miguel Nóbrega (70' 3. Miguel Munoz), 29. Igor Drapiński (60' 36. Jakub Lewicki) - 6. Michał Chrapek, 20. Grzegorz Tomasiewicz - 39. Maciej Rosołek, 30. Miłosz Szczepański (70' 92. Damian Kądzior), 7. Jorge Felix (90' 22. Tomasz Mokwa) - 70. Andreas Katsantonis (60' 9. Fabian Piasecki)

Lechia Gdańsk:  1. Szymon Weirauch - 11. Dominik Piła, 3. Elias Olsson, 4. Andrei Chindris, 20. Conrado - 7. Camilo Mena (56' 79. Kacper Sezonienko) 5. Iwan Żelizko, 8. Rifet Kapić (C), 17. Anton Tsarenko (61' 16. Louis D'Arrigo), 30. Maksym Chłań (78' 30. Tomasz Wójtowicz) - 9. Bohdan Wjunnyk