Październikowa przerwa reprezentacyjna powoli zbliża się do końca, więc pora podsumować występy zawodników Lechii Gdańsk w swoich reprezentacjach, a było ich trzech: Jan Biegański, Antoni Mikułko oraz Tomasz Neugebauer.

Powołania do reprezentacji Polski w swoich kategoriach wiekowych otrzymało trzech piłkarzy Lechii Gdańsk. Jan Biegański został powołany do reprezentacji Polski do lat 21, Antoni Mikułko do kadry U-19 i Tomasz Neugebauer wystąpił w reprezentacji do lat 20. Przyjrzyjmy się im występom.

Jan Biegański

Spośród wymienionej trójki jako jedyny zagrał w dwóch meczach, jednak w obu z nich wchodził na boisko z ławki rezerwowych i zagrał łącznie 76 minut. W meczu towarzyskim rozgrywanym 12 października z rówieśnikami Słowacji debiutujący tego dnia w roli selekcjonera Biało-Czerwonych Adam Majewski wpuścił go na boisko w 60. minucie przy stanie 1:2. Chwilę później Polacy wyrównali na 2:2 i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie. Pięć dni później 20-latek w meczu kwalifikacyjnym z Estonią do lat 21 zameldował się w drugiej połowie i tamto spotkanie reprezentacja Polski do lat 21 wygrała aż 5:0.

Mecze/Gole: 2/0

Minuty: 76

Antoni Mikułko

Reprezentacja Polski do lat 19 w październiku miała do rozegrania trzy spotkania z Macedonią Północną, Kazachstanem i Niemcami w ramach kwalifikacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni zaczęli te eliminacje od wpadki, ponieważ na wyjeździe przegrali z Macedonią Północną 0:2 z Antonim Mikułko w bramce. W następnych meczach z rówieśnikami z Kazachstanu (3:0) oraz Niemcami (3:3) Wojciech Kobeszko postawił na Marcela Mendesa-Dudzińskiego grającego na co dzień w juniorach Benfiki Lizbona. Kto wie może jeszcze zajdzie zmiana w bramce.

Mecze/Gole: 1/-2

Minuty: 90

Tomasz Neugebauer

W zaledwie jednym spotkaniu w tym miesiącu wystąpił Tomasz Neugebauer i cała reprezentacja do lat 20. Jedynym ich spotkaniem była towarzyska potyczka z reprezentacją Włoch do lat 20 w Catanzaro. Squadra Azzurra minimalnie wygrała 1:0, a Tomasz Neugebauer spędził na placu gry 72 minuty i otrzymał żółtą kartkę.