Jesteśmy po weekendowych spotkaniach juniorów. Czas na podsumowanie.

CLJ U17:  Zagłębie Sosnowiec - Lechia Gdańsk 1-1 (0-1)

Bramka: Pospieszny
Skład: Wojciechowski - Sobiech, Pospieszny, Madej, Woźniak (80 Dziewirz) - Iwanicki (89 Gruchalski), Williams, Richert (70 Radtke), Wiśniewski, Krajewski (60 Jesionowski) - Pieczka (85 Dawidowski)
Wynik remisowy nie za wiele zmienia w ligowej tabeli, juniorzy z Gdańska obecnie mając 33 punkty znajdują się w pierwszej dziesiątce. Komentarz trenera Pawła Rosińskiego po meczu:
Bardzo otwarty mecz z bardzo dużą ilością sytuacji bramkowych w jedną i drugą stronę. Remis uważamy za sprawiedliwy. Szanujemy 1 pkt i pracujemy dalej. CLJ U19: Poznańska 13 Poznań - Lechia 3:3
Gole: Taperek, Bajko, Bieliński

Biało-Zieloni po tym remisie mają 29 punktów, na ten moment przewaga na drugim miejscem a dokładniej nad Błękitnymi Stargard wynosi 8 punktów. Potrzebują punktu, żeby cieszyć się z wygrania Ligi Juniorów na kilka kolejek przed końcem sezonu.

Komentarz Macieja Meggera po meczu:

Zagraliśmy bardzo dobry mecz otwarty zarówno dla nas jak i przeciwnika. Mieliśmy sporo sytuacji, które powinniśmy zamienić na gole. Niestety jak to się mówi"niewykorzystane sytuacje się mszczą, tak też było w tym meczu, gdzie musieliśmy odrobić gola a następnie wyjść na prowadzenie. Lecz nie udało się utrzymać dwubramowej przewagi. Popełniliśmy proste błędy za, które zapłaciliśmy golem w 94' minucie na 3-3. Jesteśmy źli oraz pozytywnie zmotywowani do tego by w kolejny mecz zagrać jak najlepiej i zdobyć 3pkt.

CLJ U15: Lechia Gdańsk - SKS Poznańska 13 3:0 Bramki: Ligęza, Gołębiewski, Lasota

Skład: Bury - Ligęza (70' Zaborowski), Gołębiewski (63' Jakubowski), Rogoz, Igielski, Puchalski (65' Kozak) - Żakowiecki, Gurzyński, Danielewski (55' Jóskowski), Wilczoch (68' Klim) - Cichosz (53' Lasota)

Dzięki temu zwycięstwu Biało-Zieloni wyprzedzili w tabeli rywali z Poznania, mając na swoim koncie okrągłe 10 punktów co daje im szóstą pozycję. Komentarz trenera po meczu:
Mecz, który ułożył się bardzo dobrze dla nas. Od 20' graliśmy w przewadze jednego zawodnika. Szybko zdobyliśmy bramkę i mogliśmy kontrolować mecz. Po przerwie zdobyliśmy jeszcze dwie bramki i w zasadzie zamknęliśmy mecz. Trzeba jednak oddać, że pomimo osłabienia, przeciwnik grał bardzo ambitnie i kilka razy przy stanie 1:0, mógł zdobyć bramkę wyrównującą. Cieszymy się ze zwycięstwa i pracujemy dalej.

Akademia Lechii Gdańsk organizuje latem obozy dla dzieci urodzonych od 2010 do 2017 roku. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami projektu! Więcej szczegółów TUTAJ.

źródło: Lechia Gdańsk