Bologna FC pokonała na wyjeździe 2:0 mistrza Włoch Napoli i zapewniła sobie po raz pierwszy od 59 lat awans do Ligi Mistrzów! Kacper Urbański spędził na placu gry 72 minuty i miał też niemały udział w zwycięstwie.

W sobotę Bologna FC stanęła przed historyczną szansą, by zagwarantować sobie udział w Lidze Mistrzów w następnym sezonie. Rywalem podopiecznych Thiago Motty było Napoli i to starcie na Stadio Diego Armando Maradona zespół z Bolonii rozpoczął znakomicie, ponieważ już po dwunastu minutach prowadził 2:0 po bramkach Dana Ndoye i Stephana Poscha. W 21. minucie mistrzowie Włoch otrzymali rzut karny i mogli złapać kontakt, ale intencje Matteo Politano wyczuł Federico Ravaglia. Pomimo tego, że Napoli przeważało i tworzyło sytuacje bramkowe, to wynik do końca spotkania nie uległ zmianie. Niemały udział w zwycięstwie miał Kacper Urbański, który zagrał 72 minuty w tym spotkaniu.

Bologna FC pod wodzą Thiago Motty po 36 kolejkach zajmuje trzecią lokatę z dorobkiem 67 punktów i zagwarantowała sobie udział w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie, ponieważ ma siedem punktów przewagi nad szóstą AS Romą. Zespół z regionu Emilia-Romagna zagra w tych elitarnych rozgrywkach po raz pierwszy od sezonu 1964/65. a w europejskich pucharach od 1999/00, kiedy zagrali w Pucharze UEFA.