Tutaj miała być krótka relacja z meczu z Olimpią Elbląg, ale niestety sparing został odwołany. Zamiast pomeczowej relacji będzie podsumowanie dotychczasowych transferów odchodzących z Lechii.

Powodem odwołania meczu towarzyskiego z Olimpią Elbląg była niewystarczająca liczba piłkarzy na to spotkanie. Według Transfermarkt.de aktualnie kadra Lechii liczy tylko 20 zawodników, z czego większość kadry stanowią młodzi piłkarze. Jest to bardzo niepokojąca liczba, tym bardziej że rozgrywki I ligi zbliżają się wielkimi krokami, a transferów poza Miłoszem Kałahurem nie ma.

Potwierdziły się doniesienia dziennikarza sport.tvp.pl Dominika Pasternaka o odejściach Jakuba Bartkowskiego do Warty Poznań i Michała Nalepy do Zagłębia Lubin. Jeszcze wcześniej do Jagiellonii trafił Jarosław Kubicki oraz Kristers Tobers do szwajcarskiego Grasshoppers Zurych, a ta lista będzie się powiększać. Z ważnych piłkarzy z poprzedniego sezonu zostali m.in. Conrado, Bassekou Diabate, Ilkay Durmus, Maciej Gajos, Dominik Piła oraz Kacper Sezonienko. Podobnie w drużynach juniorskich prezentuje się zła sytuacja. Według lechia.gda.pl z Lechii U-19, która spadła z Centralnej Ligi Juniorów opuściło aż 13 piłkarzy.

Łącznie z Lechii odeszło 14 piłkarzy (wszyscy za darmo), a przyszedł tylko jeden.

Wszystkie odejścia z Lechii:

Łukasz Zwoliński (Raków Częstochowa), Kevin Friesenbichler (DSV Leoben), Henrik Castegren (IK Sirius), Michał Buchalik (Ruch Chorzów) Kristers Tobers (Grasshoppers Zurych) Jarosław Kubicki (Jagiellonia Białystok), Michał Nalepa (Zagłębie Lubin), Jakub Bartkowski (Warta Poznań), Rafał Pietrzak, Marco Terrazzino, Jakub Kałuziński, Omran Haydary (szukają klubów), Flavio Paixao (koniec kariery), Abu Hanna (Maccabi Netanya),

Mogą odejść: Conrado, Ilkay Durmus, Mario Maloca, Maciej Gajos.

źródło: własne