Lechia Gdańsk przegrała 0:2 z Legią Warszawa. To kolejna porażka gdańszczan w tym sezonie. - Musimy zacząć wygrywać. Runda się kończy zaraz, za kilkanaście meczów i dobrze by było, żeby w tabeli to wyglądało lepiej - mówił nam po meczu Tomasz Neugebauer.

Karolina Jaskulska, Lechia.net: Jak opiszesz to spotkanie? Co wydarzyło się w drugiej połowie?

Tomasz Neugebauer: Na pewno pierwsza połowa była dużo lepsza niż druga. Źle weszliśmy w tę drugą połowę no i Legia strzeliła dwie bramki. Później to wiadomo, gonić wynik to jest ciężko, szczególnie z taką drużyną, która ma jakość, która ma indywidualność i niestety przegrywamy kolejny mecz. Musimy się pozbierać, wyeliminować te błędy, które robimy i iść do przodu i pracować. Jesteśmy młodzi, każdy z nas jest młody i musimy się szybko obudzić, bo będzie źle.

Kolejna porażka pewnie źle wpływa na wasz mental.

Trzymamy się razem, cały czas jesteśmy drużyną. Wiemy, co mamy robić, każdy pracuje, stara się jak najbardziej. To nie jest tak, że my nie chcemy, bo wydaje mi się, że na boisku to widać, że dajemy z siebie sto procent. No do tego dochodzą umiejętności, my musimy nad tym popracować, żeby wygrywać mecze.

Mam czasami wrażenie, że za mało strzelacie. Dziś znów czasami brakowało odwagi, decyzji.

Może tak być. My musimy też budować pewność siebie. I mam nadzieję, że zaczniemy, bo to musi iść w tę stronę. Im będziemy mieli większą pewność siebie, tym więcej będziemy strzelać i pewnie będziemy zdobywać więcej bramek. Także musimy zacząć wygrywać i to pójdzie.

Trener Grabowski zdradził wczoraj po konferencji, że wyglądasz lepiej na treningach. Czy ty też masz takie odczucie?

Uważam, że tak, czuję się lepiej. Pozmieniałem trochę w moim życiu codziennym, szukałem, co mogę zmienić, co mogę zrobić, żeby się lepiej czuć. I naprawdę dobrze się teraz czuję, i fizycznie, mentalnie. Cały czas też się staram,i mam nadzieję, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej, bo wiem, że mam jakość, żeby dać tej drużynie wiele.

Za tydzień jedziecie do Gliwic na Piasta, który dziś już wygrał swój mecz. Traktujecie to jako kolejną okazję na odbicie od dna?

Każdy mecz jest ważny. Nieważne czy grasz w pierwszej kolejce, czy piętnastej, czy w ostatniej. Każdy z nas chce wygrywać, ja też chcę wygrywać i jako drużyna chcemy wygrywać. Także musimy to zacząć robić. Runda się kończy zaraz, za kilkanaście meczów i dobrze by było, żeby w tabeli to wyglądało lepiej.

Na koniec pytanie o kadrę U-21. Zdążyłeś pogratulować kolegom z drużyny awansu na Euro?

Na Instagramie pisałem od razu po meczu do Janka czy do Kałuży. Bardzo fajna sprawa, cieszę się, że kadra U-21 pojedzie na Euro.

źródło:  własne