Przed Lechią zostały już ostatnie kolejki Fortuna 1. Ligi, Lechiści zajmują pierwszą lokatę w tabeli. Sprawdźmy, kto ma jeszcze szansę awansować do Ekstraklasy.

Tuż za Biało-Zielonymi jest Arka Gdynia, która dziś rozegra spotkanie z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Zespół "Górali" na ten moment zajmuję przedostatnie miejsce, wątpliwe jest to, że się to zmieni. Na trzeciej pozycji pozostaje na ten moment z kolei GKS Tychy. Wspomniany klub w tej kolejce przyjedzie do Gdańska i będzie chciał się pokazać jak z najlepszej strony. 

Czwartą pozycję obejmują zawodnicy GKS-u Katowice z dorobkiem 50 punktów, którzy zmierzą się ze Stalą Rzeszów. Wisła Kraków po zwycięstwie w Pucharze Polski zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec, które już przypieczętowało spadek do drugiej ligi. O załapanie się do baraży powalczą dodatkowo takie drużyny jak Motor Lublin, spadkowicz z zeszłego sezonu Ekstraklasy Wisła Płock, Odra Opole oraz Górnik Łęczna.

Warto wspomnieć o tym, że jeśli gdańszczanie wygrają jutrzejszy mecz, a Arka Gdynia wywiezie zwycięstwo z Bielsko-Białej to Lechia zapewni sobie awans. Obecna kolejka może rozjaśnić nam więc coś w kwestii tego, jak w nowym sezonie będzie wyglądać skład drużyn na zapleczu Ekstraklasy oraz w samej Ekstraklasie.

źródło:  własne