Korona Kielce vs Lechia Gdańsk

Piłkarze Lechii ligowe granie w 2016 roku zakończyli porażką. Gdańszczanie w meczu 20. kolejki Lotto Ekstraklasy ulegli w Kielcach Koronie 0:2. Strata punktów w Kielcach sprawiła, że Lechiści do rundy wiosennej będą na drugim miejscu w tabeli.

Pierwszą dobrą okazję do strzelenia gola stworzyła sobie Lechia i miało to miejsce w 4. minucie meczu. Sławomir Peszko wycofał piłkę z lewej strony pola karnego w okolice szesnastego metra, gdzie strzał bez przyjęcia oddał Milen Gamakow. Uderzenie Bułgara nie zaskoczyło jednak dobrze interweniującego Zbigniewa Małkowskiego. Korona zaatakowała cztery minuty później. Miguel Palanca dośrodkował z rzutu wolnego, a niecelny strzał głową oddał Elhadji Pape Diaw. W 15. minucie bardzo dobrej okazji nie wykorzystał Nabil Aankour. Vanja Marković uciekł Sebastianowi Mili i popisał się świetnym podaniem do Marokańczyka. Ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Lechii, który jednak był górą w tym pojedynku. W odpowiedzi Mila zagrał do Grzegorza Kuświka, a ten opanował futbolówkę i oddał strzał, ale nie udało mu się zaskoczyć Małkowskiego. W 26. minucie Mila kopnął z rzutu wolnego, lecz ponownie dobrze interweniował bramkarz Korony. Pięć minut później próbę sprzed szesnastki podjął Dani Abalo, jednak nie zdołał pokonać Vanji Milinkovicia-Savicia.

Długo trzeba było czekać na zagrożenie pod którąkolwiek z bramek w drugiej części gry. Wreszcie w 61. minucie zaatakowała Korona i zakończyło się to strzeleniem gola. Aankour zagrał do Jacka Kiełba, który wszedł na boisko kilka minut wcześniej. Rezerwowy gospodarzy dobiegł do piłki w polu karnym i oddał natychmiastowy strzał, pokonując Milinkovicia-Savicia. Pięć minut później Gamakow chciał zaskoczyć Małkowskiego uderzeniem z dalszej odległości, ale bramkarz Korony skutecznie interweniował. W 77. minucie futbolówka poleciała obok słupka po nieudanym strzale Palanki. W doliczonym czasie gry Korona przypieczętowała swoje zwycięstwo. Radek Dejmek zagrał z własnej połowy do Kiełba, a ten przyjął futbolówkę i nie dał żadnych szans Milinkoviciowi-Saviciowi.

17 grudnia 2016, 15:30 - Kielce ( Stadion Miejski Arena Kielce )
Korona Kielce 2-0 Lechia Gdańsk