Lechia wygrała w Białymstoku

Jagiellonia Białystok przegrała u siebie z Lechią Gdańsk 0:1 (0:0) w drugim niedzielnym spotkaniu szóstej kolejki LOTTO Ekstraklasy.

Dzięki czwartej wygranej w sezonie podopieczni Piotra Nowaka awansowali na pozycję lidera tabeli. Zespół z Podlasia doznał natomiast drugiej z rzędu porażki i spadł na czwarte miejsce w klasyfikacji.

Długo trzeba było czekać w tym spotkaniu na pierwszy groźny atak. W 25. minucie udało się go przeprowadzić gospodarzom. Konstantin Vassiljev zagrał z rzutu rożnego w okolice szesnastego metra do Przemysława Frankowskiego, a skrzydłowy Jagiellonii uderzył bez przyjęcia, ale piłka poleciała obok dalszego słupka. Minutę później Frankowski podał do Tarasa Romanczuka, a Ukrainiec oddał strzał, lecz była to słaba próba i Damian Podleśny bez problemu złapał futbolówkę. W 37. minucie Vassiljev kopnął bardzo mocno z rzutu wolnego z dalekiej odległości, ale dobrą interwencją wykazał się golkiper gości.

Kilka chwil po rozpoczęciu drugiej części gry kolejną okazję do zdobycia bramki mieli gospodarze. W sytuacji sam na sam z Podleśnym znalazł się Fedor Černych, ale Litwin oddał niecelny strzał. W 63. minucie pierwszy celny strzał oddała Lechia i od razu objęła prowadzenie. Bardzo mocno z daleka uderzył Aleksandar Kovačević i pokonał bezradnego Mariána Kelemena. W 69. minucie szansę miała Jagiellonia. Po zamieszaniu w szesnastce gości strzał głową oddał Černych, lecz piłka odbiła się od poprzeczki. Do pustej bramki próbował ją jeszcze skierować Marek Wasiluk, ale za mocno uderzył ją głową i ta poleciała nad poprzeczką. Dziewięć minut później Vassiljev kopnął z rzutu wolnego, lecz był to nieudany strzał. W 88. minucie Vassiljev chciał zaskoczyć Podleśnego z prawej strony boiska, ale bramkarz Lechii skutecznie interweniował.

21 sierpnia 2016, 18:00 -Białystok (Stadion Miejski )
Jagiellonia Białystok 0-1 Lechia Gdańsk