Lechia Gdańsk pokonała Polonię Bytom 2:0 (0:0) w meczu 17. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Obie bramki dla drużyny z Gdańska zdobył niezawodny Abdou Razak Traore.

Lechia zaczęła spotkanie od mocnego uderzenia. Już w 3 minucie dobrym podaniem do Buvala popisał się Lukjanovs, a strzał Francuza z trudem obronił Kiełpin. Kolejne minuty to próby Traore, Buvala, Nowaka i Lukjanovsa. Jednak za każdym razem obronną ręką wychodziła Polonia, która w pierwszej połowie nie potrafiła zagrozić bramce gospodarzy.
Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. To Lechia wciąż szukała bramki otwierającej wynik spotkania. W 53 minucie próbował Poźniak, ale bez powodzenia - jego strzał powędrował wysoko ponad bramką. Również Traore i Buval nie byli w stanie pokonać bramkarza z Bytomia. Kluczowa dla losów spotkania okazała się zmiana Kamila Poźniaka na Tomasza Dawidowskiego.

Na zegarze była 75 minuta, Mateusz Żytko przytrzymywał w polu karnym Dawidowskiego, a sędzia Adam Lyczmański bez zawahania wskazał na 11sty metr. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się ten, który w takich sytuacjach nie zawodzi - Abdou Razak Traore.

Polonia błyskawicznie mogła odrobić . W ogromnym zamieszaniu podbramkowym dobrze spisał się jednak Sebastian Małkowski, który "wyjął" piłkę spod poprzeczki.

W końcówce spotkania Lechia przypieczętowała zwycięstwo. Ładnym strzałem popisał się Traore nie dając żadnych szans bramkarzowi gości na skuteczną interwencję.

Dzięki zwycięstwu Lechia awansowała na czwarte miejsce w tabeli.

Lechia Gdańsk - Polonia Bytom 2:0
Bramki: Abdou Razak Traore - dwie (75-karny, 90)
Żółte kartki: Tomasz Dawidowski - Dariusz Jarecki, Michal Hanek.
Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).
Widzów 6 370.

Lechia Gdańsk: Sebastian Małkowski - Marcin Pietrowski, Krzysztof Bąk, Luka Vućko, Lewon Hajrapetjan - Łukasz Surma, Paweł Nowak, Kamil Poźniak (57. Tomasz Dawidowski) - Ivans Lukjanovs (66. Marko Bajic), Bedi Buval, Abdou Traore (90+2. Deleu).

Polonia Bytom: Seweryn Kiełpin - Adrian Chomiuk, Michal Hanek, Mateusz Żytko, Błażej Telichowski - Marcin Radzewicz, Marcin Dziewulski (83. Robert Wojsyk), Łukasz Tymiński, David Kobylik, Dariusz Jarecki (67. Miroslav Barcik) - Grzegorz Podstawek (56. Przemysław Trytko).

Źródło: własne / fot. Mati / sport.onet.pl