W niedzielę o godzinie 12:40 Lechia Gdańsk podejmie Bruk-Bet Termalikę Nieciecza, a w tym spotkaniu zabraknie Maksyma Chłania oraz Iwana Żelizki z powodu nadmiaru żółtych kartek. Kto ich zastąpi?

Przed niedzielnym spotkaniem z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza po zawieszeniu za nadmiar żółtych kartek wróci Dominik Piła. Natomiast w tym meczu nie wystąpią Maksym Chłań oraz Iwan Żelizko. Drugi z nich z powodu 12. żółtej kartki opuści nie tylko spotkanie z Bruk-Betem, a także nie wystąpi w meczu z Górnikiem Łęczna, który odbędzie się 20 kwietnia. Warto się przyjrzeć, kto ich może zastąpić - Dwóch kluczowych zawodników odpoczywa, ale też kluczowy [Dominik Piła - przyp. red] wraca. My zawiedliśmy w Katowicach, jako zespół, a nie indywidualności. Mam nadzieję, że ktokolwiek nie zagra, to pokaże, że można na niego liczyć. Zawodnicy, którzy dotąd nie grali, prezentowali się bardzo dobrze w mikrocyklach, teraz będą mieli szanse zagrać przeciwko Termalice. Całe szczęście, że zdrowie dopisuje i mam nadzieję, że jako drużyna będziemy szli w tym samym celu - powiedział na przedmeczowej konferencji trener Lechii Szymon Grabowski.

Jeżeli chodzi o Maksyma Chłania, to prawdopodobnie zastąpi go Jakub Sypek. Zawodnik wypożyczony z Widzewa Łódź w meczu z GKS-em Katowice chwilę po wejściu na boisko wywalczył rzut wolny, po którym czerwoną kartkę otrzymał Marten Kuusk, a jak wchodził, to przeważnie dawał dobre wejścia (3 asysty). Jeżeli Sypek rozpocznie mecz w wyjściowym składzie, będzie to dla niego duża szansa, by grać w następnych kolejkach w większym wymiarze czasowym, bowiem po raz ostatni w pierwszej jedenastce znalazł się 16 września zeszłego roku w wyjazdowym spotkaniu z Odrą Opole (0:0). Kolejną opcją w talii Szymona Grabowskiego jest Kacper Sezonienko, który może wystąpić zarówno na prawym, jak i lewym skrzydle.

Natomiast za Iwana Żelizkę do składu wskoczy Louis D'Arrigo, który nie pojedzie na Puchar Azji do lat 23 i zostanie w Gdańsku. Na ławce rezerwowych zasiądzie Jan Biegański, ale niewiele na to wskazuje, że wystąpi w niedzielę. Na środku pomocy może wystąpić także nominalny obrońca Filip Koperski, a do dyspozycji jest jeszcze Adam Kardaś.

źródło: własne