Za nami pierwszy tydzień przerwy na mecze reprezentacji. Przygotowaliśmy dla Was raport występów Biało-Zielonych w swoich kadrach.

Zacznijmy od najmłodszych. Reprezentacja Polski U18 przebywa obecnie na zgrupowaniu we Francji i bierze tam udział w towarzyskim turnieju. W zespole, który rozegrał już dwa spotkania, występuje Antoni Mikułko. W środę bramkarz zachował czyste kontro przeciwko Szkocji (wygrana 1:0), a w piątek przesiedział cały mecz na ławce (Polska wygrała 1:0 z Estonią) . Warto dodać, że występy zaliczył także były piłkarz Lechii - Miłosz Kurzydłowski. W niedzielę 25 września zawodnicy Wojciecha Kobeszki zagrają z Francją.

Kadra do lat 20 rywalizowała w piątek towarzysko z rówieśnikami z Niemiec. Mecz zakończył się porażką Biało-Czerwonych 1:2. Po 45 minut rozegrali Kacper Sezonienko oraz Tomasz Neugebauer. 89. minut od trenera Miłosza Stępińskiego otrzymał Jan Biegański, który był tego dnia kapitanem Polaków. W kolejnym meczu Biało-Czerwoni podejmą Portugalię.

Powołanie do reprezentacji do lat 21 otrzymał Jakub Kałuziński, który w piątek zmierzył się w towarzyskim meczu z reprezentacją Grecji. Pomocnik Lechii spędził na boisku 66 minut. Był to zarazem debiut nowego selekcjonera młodzieżówki - Michała Probierza. Kolejny mecz kadry U21 odbędzie się we wtorek 27 września - Polacy zagrają towarzysko z Łotwą.

Na zgrupowanie seniorskiej kadry Łotwy po raz kolejny pojechał Kristers Tobers. Jego zespół zmierzył się w Lidze Narodów z Mołdawią i przegrał 1:2. Obrońca Lechii rozegrał 90 minut. Łotysze rozegrają jeszcze jedno spotkanie przeciwko Andorze (25.09).