Okno transferowe trwa. Tym razem sprawdzamy, co słychać u byłych Lechistów, którzy kiedyś reprezentowali Biało-Zielone barwy.

Łukasz Zwoliński nie będzie dłużej zawodnikiem Rakowa Częstochowa. Początek w Częstochowie miał fenomenalny, później już było nieco słabiej. Zawodnik w koszulce Mistrza Polski z poprzedniego sezonu wystąpił w 25 spotkaniach ligowych, podczas których ustrzelił 5 bramek. Licząc wszystkie rozgrywki były napastnik Lechii zagrał w 38 spotkaniach mając na swoim koncie 8 trafień, z czego 3 z nich w trakcie trwania eliminacji Champions League. Górnik Zabrze interesuję się zawodnikiem.  Joao Oliveira, piłkarz, który na co dzień reprezentuję Szwajcarię, wrócił nad polskie morze i zagra w Arce Gdynia. W poprzednim sezonie napastnik występował w węgierskim Debrecen, podczas trwającego sezonu zagrał w 15 spotkaniach ligowych. Zawodnik w Gdańsku grał w ramach wypożyczenia w 2017 roku, wystąpił 19 razy na murawie, zaliczając 3 bramki oraz 2 asysty. 

db215900 20120721 1476887243 Krzysztof Brede został szkoleniowcem drugoligowego Podbeskidzia Bielsko-Biała, ostatnio trenował Chojniczankę Chojnice. W Lechii Gdańsk był asystentem Bogusława Kaczmarka i Michała Probierza od 2012 do 2014 roku. Swoją piłkarską karierę zaczynał w Gdańsku. David Badia, hiszpański trener, który prowadził Lechię pod koniec poprzedniego sezonu jeszcze przed spadkiem, objął stanowisko na Cyprze i od teraz będzie szkoleniowcem Ethnikosu. Klub występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju i gra tam m.in. Patryk Lipski.

LGD ŚLĄ 6 Grzegorz Kuświk podjął decyzję o zakończeniu kariery piłkarskiej. W Biało-Zielonej koszulce wystąpił 79 razy, wpisując się na listę strzelców 19 razy. Do Lechii Gdańsk trafił w 2015 roku. Ostatnim klubem napastnika było IV ligowe KS Zenit Międzybórz.

źródło: własne