W miniony weekend dwie asysty zanotował Jakub Kałuziński, a po bramce zdobyli Adam Buksa i Przemysław Frankowski. Sprawdzamy co słychać u pozostałych.

W czwartek RC Lens podejmowało Panathinaikos Ateny w ramach VI rundy eliminacji do fazy grupowej Ligi Konferencji. Już w czwartej minucie Przemysław Frankowski otworzył wynik spotkania, a jego drużyna pomimo gry w osłabieniu zwyciężyła 2:1. W szeregach gości cały mecz zagrał Filip Mladenovic. Wracając do Przemysława Frankowski, to w kolejnym meczu z Brest FC wszedł na minutę.

Na listę strzelców także wpisał się Adam Buksa, a Midtjylland wygrało z Sonderjyske 3:2. Dla byłego zawodnika Lechii było to trzecie trafienie w lidze w trzecim meczu, a czwarte w tym sezonie.

W znakomitej formie w Norwegii znajduje się Bassekou Diabate. W wyjazdowym meczu z Sandnes ustrzelił dublet i Stabaek wygrał 3:2. Dla Malijczyka była to jedenasta bramka w tym sezonie w OBOS-Ligaen. Po 11. kolejkach Stabaek plasuje się na 4. miejscu w tabeli, które daje prawo do gry w barażach.

Jakub Kałuziński zanotował dwie asysty w meczu z Hataysporem i tym samym miał on duży udział w zwycięstwie 3:2. 22-latek wszedł na boisko po przerwie, kiedy Antalyaspor przegrywał 0:2.

Jarosław Kubicki zagrał pierwsze 45 minut w sensacyjnie przegranym meczu przez Jagiellonię z GKS-em Katowice. Natomiast z Ajaxem rozegrał całe spotkanie.

Nowym trenerem Polonii Warszawa został Mariusz Pawlak, a do jego sztabu dołączył Maciej Bagrowski. Pawlak zastąpił zwolnionego Rafała Smalca.

Wieczysta Kraków w składzie z Rafałem Pietrzakiem, Bartoszem Brzękiem, Antonim Mikułko, Danielem Mikołajewskim oraz ze Sławomirem Peszko na ławce trenerskiej pokonała 3:0 w Elblągu miejscową Olimpię i po sześciu meczach jest wiceliderem Betclic II Ligi.