Jagiellonia Białystok po raz pierwszy w historii wywalczyła mistrzostwo Polski, a niemały udział w tym historycznym tytule mieli Zlatan Alomerovic i Jarosław Kubicki. Natomiast wicemistrzami Polski został Śląsk Wrocław w składzie z Danielem Łukasikiem i Mateuszem Żukowskim.

W sobotę 25 maja o godzinie 17:30 odbyła się 34. kolejka PKO BP Ekstraklasy. Jagiellonia Białystok, w której występują Zlatan Alomerovic oraz Jarosław Kubicki podejmowała Wartę Poznań i musiała wygrać, by wywalczyć historyczny tytuł mistrzowski. Już po 26 minutach od pierwszego gwizdka można było odczuć wrażenie, że nic Jadze nie odbierze pierwszego w historii mistrzostwa Polski, ponieważ prowadziła 3:0 i miała przewagę w tym meczu. Po końcowym gwizdku Białystok mógł celebrować przez całą noc po wywalczeniu pierwszego mistrzostwa w historii. Obok takich zawodników, którzy byli architektami sukcesu Jagiellonii jak Afimico Pululu, Jesus Imaz, Dominik Marczuk czy Taras Romańczuk należy dodać jeszcze osobę Zlatana Alomerovicia, który swoimi interwencjami niejednokrotnie ratował zespół przed utratą bramki, a w rozegranych 34 meczach zachował 9 czystych kont. Cegiełkę do sukcesu dołożył Jarosław Kubicki, który w 27 meczach zdobył jedną bramkę i czterokrotnie asystował.

Z 50-minutowym opóźnieniem z powodów warunków atmosferycznych rozpoczął się mecz Rakowa Częstochowa ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie w Częstochowie zakończyło się zwycięstwem Śląska 2:1 i zostali oni wicemistrzem kraju. 35 minut na placu gry spędził Mateusz Żukowski, a Daniel Łukasik przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych. Pierwszy z nich rozegrał 27 spotkań w lidze i raz trafił do siatki w meczu 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Cracovią. Natomiast drugi z nich tylko sześć razy wystąpił w tym sezonie i uzbierał 116 minut.