Powoli zaczynamy okienko transferowe, więc to dobry moment żeby zobaczyć co słychać u byłych zawodników Lechii.

Świeżo po zdobyciu mistrzostwa Polski były bramkarz Lechii Zlatan Alomerović postanowił zacząć nową przygodę w piłkarskiej karierze, podpisując dwuletni kontrakt z cypryjskim klubem AEK Larnaka, który został niedawno wicemistrzem. Zawodnik grał w Biało-Zielonych barwach w sezonie 2018/2019 do 2020/2021 zdobywając Puchar Polski wraz z superpucharem, dokładając brązowy medal. W Gdańsku Serb rozegrał łącznie 36 spotkań.

Wychowanek gdańskiej drużyny, Julek Letniowski po epizodzie w Ruchu Chorzów podpisał trzyletni kontrakt z pierwszoligową Miedzią Legnica. - Liczę na grę o najwyższe cele i powrót do PKO BP Ekstraklasy. Bardzo spodobał mi się projekt Miedzi. W dodatku dobrze znam trenera z czasów Arki, gdzie miałem bardzo dobry okres. Wierzę, że dobrze wkomponuję się w zespół i będziemy odnosić jak najwięcej zwycięstw - mówił zawodnik.

Mateusz Żukowski, nowy wicemistrz Polski przedłużył kontrakt z wrocławskim klubem do 2026 roku. Zawodnik z przeszłością w Lechii w zakończonym sezonie zagrał 27 spotkań ligowych, strzelając przy tym jedną bramkę na boiskach Ekstraklasy. Na swoim koncie z Lechią Gdańsk ma również brązowy medal, puchar Polski i superpuchar. 

Martin Kobylański, pomocnik, który może być już dla sporej ilości gdańskich kibiców zapomniany, przedłużył niedawno kontrakt z niemieckim klubem SV Waldhof Mannheim do 2026 roku. (3 liga). Zawodnik wyszedł 14 razy na murawę, w których dopisał sobie 3 gole i 1 asystę.

Daniel Mikołajewski, wychowanek Lechii Gdańsk trafił do Wieczystej, podpisując dwuletni kontrakt z możliwością przedłużenia o rok. Klub, który z powodu awansu szykuję mocną ofensywę transferową na 2 ligę. Poprzedni sezon Mikołajewski spędził w Podbeskidziu Bielsko-Biała, rozgrywając 30 spotkań w koszulce górali.  

źródło: własne