W drugim wtorkowym meczu sparingowym Lechia Gdańsk przegrała z II-ligowym Gryfem Wejherowo 1:2.

Bramkę dla gdańszczan zdobył Paweł Buzała, który dobił swój strzał z rzutu karnego. To był ostatni sprawdzian Biało-Zielonych przed wylotem na zgrupowanie do Turcji.

W tym meczu trener Michał Probierz dał pograć przede wszystkim młodym zawodnikom. Wspierali ich m.in. Marcin Pietrowski, Paweł Buzała, Krzysztof Bąk i wracający po kontuzji Jarosław Bieniuk. W pierwszej połowie atakom Lechii brakowało trochę dokładności. Goście z kolei najlepszą sytuację mieli w 24. minucie, gdy po błędzie Kacpra Rosy piłkę z bramki po strzale Rafała Siemaszki wybijał Krzysztof Bąk. Z drugiej strony strzelać próbował Piotr Grzleczak, ale uczynił to niecelnie.

Po przerwie na prowadzenie Biało-Zielonych wyprowadził Paweł Buzała. Co prawda pierwszy jego strzał z karnego Wiesław Ferra zdołał odbić, ale wobec dobitki był już bezradny. Po 10 minutach – również z karnego - wyrównał Łukasz Pietroń. Chwilę później Lechia mogła odzyskać prowadzenie, ale Ferra znakomicie obronił strzał Buzały. Co nie udało się napastnikowi Biało-Zielonych powiodło się Rafałowi Siemaszce po drugiej stronie. W końcówce podopieczni Michała Probierza starali się doprowadzić do wyrównania, ale niestety ta sztuka się nie udała.

LECHIA GDAŃSK - GRYF WEJHEROWO 1:2 (0:0)
Bramki: 1:0 Buzała (51), 1:1 Pietroń (61k), Siemaszko (66)

LECHIA: 40. Kacper Rosa - 34. Bernard Powszuk (85' 15. Filip Bobowski), 5. Krzysztof Bąk, 6. Jarosław Bieniuk, 29. Damian Garbacik - 2. Damian Kugiel (32' 4. Przemysław Kamiński), 17. Marcin Pietrowski (46' 35. Adam Gołuński; 75' 27. Rafał Gorczyca), 37. Przemysław Czerwiński, 20. Paweł Buzała, 19. Kacper Łazaj (81' 35. Adam Gołuński) - 9. Piotr Grzelczak (70' 36. Daniel Górski).

GRYF: 1. Maciej Szlaga (46' 12. Wiesław Ferra) - 4. Sebastian Kowalski (46' 18. Krzysztof Rzepa), 2. Michał Skwiercz (46' 3. Adrian Kochanek), 5. Przemysław Kostuch, 16. Maciej Osłowski - 7. Maciej Stefanowicz (46' 13. Jarosław Felisiak), 8. Mateusz Dąbrowski (46' 17. Jacek Kusiak), 15. Piotr Kołc (46' 6. Marcin Dettlaff), 11. Rafał Siemaszko (76' 10. Łukasz Pietroń), 10. Łukasz Pietroń (62' 14. Paweł Brzuzy) - 9. Michał Twardowski (62' 20. Łukasz Krzemiński).

{joomplucat:1366 limit=9|columns=3}