W pierwszym rozegranym w ramach grupy mistrzowskiej spotkaniu 35. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Śląsk Wrocław wygrał u siebie z Lechią Gdańsk 1-0 (0-0).

Gola na wagę trzech punktów zdobył Flávio Paixão, dla którego było to szesnaste trafienie w tym sezonie. Była to pierwsza wygrana Śląska w grupie mistrzowskiej.

Pierwsza groźna akcja została przeprowadzona przez gości. W 8. minucie Rafał Janicki zagrał piłkę w pole karne, tam przyjął ją Stojan Vranješ, po czym strzelił w poprzeczkę. Cztery minuty później Vranješ podał prostopadle do Antonio Čolaka, ten zwiódł Mariusza Pawelca i oddał strzał, który został obroniony przez Mariusza Pawełka. W 25. minucie Grzegorz Wojtkowiak wrzucił piłkę z autu w pole karne, którą głową wprost pod nogi Rafała Janickiego wybił Pawelec. Obrońca Lechii oddał strzał, ale bramkarz gospodarzy nie dał się zaskoczyć. W 34. minucie Vranješ dośrodkował w pole karne, głową strzelał Čolak, ale znów trafił w Pawełka. Dwie minuty później Vranješ próbował z rzutu wolnego, jednak minimalnie chybił. Gospodarze groźnie zaatakowali dopiero w 45. minucie. Tom Hateley zagrał z boku pola karnego do Flávio Paixão, lecz Portugalczyk trafił w poprzeczkę.

W 60. minucie z rzutu wolnego piłkę w pole karne dośrodkowywał Daniel Łukasik, piłka trafiła do Gérsona, który główkował nad bramką. Sześć minut później Bruno Nazário wrzucał piłkę z rzutu wolnego, jednak złapał ją Pawełek i długim wykopem wznowił grę. Piłka trafiła do Róberta Picha, który podał do lepiej ustawionego Petera Grajciara, lecz ten wychodząc sam na sam z Łukaszem Budziłkiem dał sobie wybić piłkę spod nóg. W 77. minucie Śląsk wyszedł na prowadzenie. Grajciar zagrał na lewą stronę do Picha, ten dośrodkował w pole karne, a Flávio Paixão strzałem z woleja pokonał bramkarza gości. Dziesięć minut później w pole karne zagrywał Dudu Paraíba, Flávio Paixão oddał strzał głową, ale Budziłek obronił.

{joomplucat:1558 limit=9|columns=3}