lechia.net

Lechia Gdańsk uległa na własnym stadionie Jagielloni Białystok 1:2 w pierwszym meczu półfinału Pucharu Polski. Trafienia dla gości uzyskali Rafał Grzyb i Bruno, natomiast dla Biało-Zielonych Hubert Wołąkiewicz.

Mecz rozpoczął się mocnym uderzeniem ze strony gości z Białegostoku. W 5 minucie gry lechiści wykonywali rzut wolny 35 metrów od bramki Rafała Gikiewicza. Piłkarze Jagielloni wyszli jednak z błyskawiczną kontrą. W polu karnym osamotniony Wołąkiewicz nie zdołał przeciąć podania Maycona do Grzyba, a ten ostatni nie miał większych problemów z pokonaniem Pawła Kapsy.

Po okresie mocno chaotycznej gry z jednej i drugiej strony Żółto-Czerwoni zadali kolejny cios. Fantastycznym uderzeniem z 30 metrów popisał się Bruno. Piłka otarła się jeszcze o słupek i wpadła do gdańskiej bramki.

W drugiej części spotkania Lechia była stroną posiadającą inicjatywę, ale przez długi czas brakowało wykończenia pracowicie konstruowanych akcji. W 69 minucie spotkania szansę na odmianę jego losów dał rajd Tomasza Dawidowskiego. Faulowany w polu karnym napastnik Lechii wywalczył tym samym rzut karny. Na bramkę nie zdołał go jednak zamienić Karol Piątek, którego strzał padł łupem Gikiewicza. W 83 minucie gry przed szansą stanął Paweł Buzała. Zamiast jednak strzelać na bramkę zdecydował się podawać… Bezskutecznie. Kiedy wydawało się, że bramka gości jest zaczarowana, a lechistom nic się dzisiaj nie uda, Dawidowski wywalczył kolejny rzut karny, który tym razem pewnie wykorzystał Wołąkiewicz.

Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok 1:2 (0:2)
Wołąkiewicz 92’ - Grzyb 6’, Bruno 28’

Lechia: Kapsa - Bąk, Wołąkiewicz, Kożans, Kosznik (55’ Dawidowski) - Laizans (68’ Nowak), Piątek, Pietrowski - Buzała, Zabłocki (73’ Lukjanovs), Kaczmarek.

Jagiellonia: Gikiewicz - Norambuena, Skerla, El Mehdi, Klepczarek (34’ Lewczuk) - Jezierski (74’ Jarecki), Hermes, Grzyb, Bruno, Lato - Maycon (60’ Grosicki).