Biało-Zieloni w szóstym letnim sparingu przegrali z drużyną greckiego Asterasu Tripolis 0:1. Rozstrzygającą bramkę zdobył w 45. minucie spotkania Kostas Triantafillopoulos.

Początek meczu był spokojny, gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Biało-Zieloni odważniej zaatakowali w 11. minucie, kiedy strzał z okolic pola karnego oddał Michał Mak. Piłka po rykoszecie od obrońcy opuściła jednak murawę. Kilka minut później groźnie z około 20 metrów uderzył Ariel Borysiuk, ale bramkarz Asterasu pewnie złapał futbolówkę. W 22. minucie odpowiedziała grecka drużyna, a konkretnie Martin Rolle. Pewną interwencję w bramce zaliczył Zlatan Alomerović, który rozgrywał swój pierwszy mecz na Stadionie Energa Gdańsk.

W kolejnych minutach oglądaliśmy bardzo wyrównane spotkanie, w którym oba zespoły starały się budować akcje ofensywne. Choć to Lechia utrzymywała się częściej w posiadaniu piłki. W 34. minucie podopieczni Piotra Stokowca przeprowadzili kombinacyjną akcję lewą stroną boiska zakończoną mocnym, ale niecelnym strzałem głową autorstwa Mateusza Sopoćki. Po chwili swoich sił spróbował Flavio Paixao, uderzając z około 22 metrów, ale wyraźnie się pomylił. W końcówce pierwszej części spotkania Filip Mladenović dośrodkował w szesnastkę, gdzie walkę o górną piłkę wygrał Flavio, ale nie zdołał jej skierować w światło bramki. Z drugiej strony Asteras był skuteczniejszy, a konkretnie Kostas Triantafillopoulos, który celnym strzałem głową otworzył wynik meczu.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ znacząco zmianie. Lechia dłużej utrzymywała się dłużej w posiadaniu piłki. Na początku groźnie w kierunku bramki Greków uderzył Lukas Haraslin, ale minimalnie się pomylił. Asteras szybko odpowiedział, oddając strzał z bliskiej odległości. Świetnie w bramce zachował się wprowadzony w drugiej części meczu Dusan Kuciak. W 55. minucie w doskonałej sytuacji do zdobycia gola znalazł się Mladenović, ale jego strzał na rzut rożny odbił Giorgos Athanasiadis.

Biało-Zieloni walczyli ambitnie o zmianę niekorzystnego rezultatu, ale Asteras umiejętnie bronił dostępu do własnej bramki, cofając się głęboko do defensywy. Podopieczni Piotra Stokowca często zagrywali futbolówkę w pole karne rywali, ale brakowało skutecznego wykończenia. W końcówce gra toczyła się głównie na połowie gości. Niestety wynik nie uległ już zmianie. Ostatecznie Asteras Tripolis okazał się minimalnie lepszy od Lechii na Stadionie Energa Gdańsk, odnosząc zwycięstwo 1:0.

Lechia Gdańsk - Asteras Tripolis 0:1 (0:1)

Bramki: Kostas Triantafillopoulos (45.)

Lechia: Zlatan Alomerović (46. Dusan Kuciak) - Paweł Stolarski (61. Joao Nunes), Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenović - Mateusz Sopoćko (46. Patryk Lipski), Ariel Borysiuk (71. Daniel Łukasik), Jarosław Kubicki - Michał Mak (61. Sławomir Peszko), Flavio Paixao (K) (84. Mateusz Żukowski), Lukas Haraslin

Asteras (skład wyjściowy): Nikos Papapdopoulos - Kostas Triantafillopoulos, Giannis Christopoulos, Giannis Kotsiras, Giorgos Kuriakopoulos - Mathias Iglesias (K), Juan Munafo, Martin Rolle, Kosmas Tsilianidis - Nikos Kaltsas, Manias Mihali

źródło: lechia.pl / własne