W niedzielę rezerwy Lechii Gdańsk wygrały z KS Chwaszczyno 3:1.

Beniaminek dotychczas był wiceliderem rozgrywek III ligi gr. Bałtyckiej. Dwie bramki dla Biało-Zielonych zdobył Bartłomiej Pawłowski, a jedną dorzucił najlepszy strzelec zespołu Paweł Czychowski.

Rezerwy Lechii do meczu z KS Chwaszczyno przystąpiły wzmocnione dwoma podstawowymi graczami I zespołu: Rafałem Janickim i Arielem Borysiukiem. Obaj za względu na kartki nie mogli grać w piątek w Łęcznej i zagrali po kilkadziesiąt minut w spotkaniu III ligi. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do lechistów. Dwie zdobyte bramki przez Pawłowskiego i Czychowskiego ustawiły szybko mecz. W 35 minucie Pawłowski znów celnie trafił do siatki gości i lechiści schodzili do szatni na przerwę z mocną zaliczkę.

- Podeszliśmy do gry bardzo wysoko i szybko zostaliśmy skarceni grą ekstraklasową. To była dla nas fajna lekcja na przyszłość - mówił szkoleniowiec gości po meczu. Trener Chwaszczyna Aleksander Cybulski w przerwie zdecydował się pokerową zagrywkę i wymienił czterech zawodników.

Obraz gry jednak nie zmienił się i to lechiści powinni podwyższyć prowadzenie. Szansę na to mieli po strzałach Adama Buksy w słupek czy Bernarda Powszuka w poprzeczkę. W 70 minucie goście zdobyli gola i ruszyli za ciosem. Dwukrotnie bramkarza Lechii Damiana Podleśnego ratował słupek. W ostatnich minutach meczu dwa razy bramkarza Chwaszczyna mógł pokonać Tsubasa Nishi. W pierwszej sytuacji oddał strzał zbyt lekki, a w drugiej trafił w słupek.

Biało-Zieloni pomału awansują w tabeli III ligi. W ostatnich 10 spotkaniach pięć razy wygrali, a tylko raz schodzili z boiska pokonani. W następnej kolejce lechiści jadą do Kościerzyny na mecz z Kaszubią.

LECHIA II GDAŃSK - KS CHWASZCZYNO 3:1 (3:0)

Bramki: Bartłomiej Pawłowski 13, 35, Paweł Czychowski 21 - Przemysław Kuss 70

LECHIA II: Podleśny - Powszuk, Rudinilson, Janicki (46 Garbacik), Jaroszek (64 Hoffmann) - Pawłowski, Wolski, Borysiuk (62 Kaszuba), Nishi, Buksa (90 Bobowski) - Czychowski.

{joomplucat:1482 limit=9|columns=3}

Zobacz całą galerię

Źródło: lechia.pl / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora