Dzień po spotkaniu Lechii z Ruchem w ekstraklasie gdańszczanie rozegrali sparingowe spotkanie z I-ligowym Stomilem Olsztyn.

Biało-zieloni wygrali skromnie 1:0 po golu Adama Dźwigały.

W składzie Lechii znaleźli się ci gracze, których zabrakło w kadrze biało-zielonych na spotkanie z Ruchem, oraz ci, którzy w Chorzowie na boisku nie spędzili 90 minut. Oprócz nich przeciwko Stomilowi zagrali piłkarze rezerw Lechii - Bernard Powszuk, Paweł Czychowski i testowany przez Lechię II Tomasz Preizner.

Zobacz materiał wideo

Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 73. minucie Dźwigała po dośrodkowaniu Donatasa Kazlauskasa. Gola na początku drugiej części meczu mógł także zdobyć Stojan Vranjes, ale po jego uderzeniu piłka odbiła się od poprzeczki.

Lechia Gdańsk - Stomil Olsztyn 1:0 (0:0)

Lechia: Budziłek (46. Podleśny) - Pietrowski, Rudinilson, Gerson, Garbacik - Buksa (57. Powszuk), Vranjes (57. Czychowski), Dźwigała, Nazario (46. Możdżeń), Kazlauskas - Colak (70. Preizner)

Stomil: Skiba (60. Mieczkowski) - Bucholc, Czarnecki, Wełna, Trzeciakiewicz - Maczułenko, Jegliński (46. Paweł Głowacki), Szymonowicz (46. Żwir), Skoba (76. Sobolewski), Piotr Głowacki (46. Łukasik) - Kowal (70. Mroczkowski)

{joomplucat:1520 limit=9|columns=3}

Zobacz całą galerię

Źródło: trojmiasto.sport.pl / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora