Oldboje Lechii Gdańsk pokonali drużynę Polityków i Przyjaciół aż 8:3 (1:2) w noworocznym meczu na bocznym boisku przy Traugutta.

Przegranym na pocieszenie pozostaje inauguracyjna bramka strzelona w Trójmieście w 2013 roku. Jej autorem po raz pierwszy od kilku lat nie był gracz biało-zielonych, a Piotr Bejrowski, pracownik Urzędu Marszałkowskiego.

Bramki strzelali:
Lechia:
Maciej Kalkowski 3, Sławomir Wojciechowski, Jacek Grembocki, Tomasz Dawidowski, Krzysztof Rusinek, Marcin Kubsik
Politycy i Przyjaciele: Piotr Bejrowski 2, Witold Kamiński

Pierwsza trójmiejska bramka w roku, po raz piąty z rzędu padła w Gdańsku. Równo o godzinie 12:20 do siatki trafił Piotr Bejrowski, który dał prowadzenie zespołowi Polityków i Przyjaciół. Blisko 10 minut później lechiści odpowiedzieli golem Sławomira Wojciechowskiego, ale na przerwę (grano dwa razy po 40 minut) i tak schodzili z jednobramkową stratą, gdyż celnym strzałem popisał się Witold Kamiński.

Kapitan drużyny Polityków i Przyjaciół Andrzej Kowalczys tak podsumował mecz - Po sylwestrowym meczu Świetlików, przyszło nam otworzyć piłkarski sezon już 1 stycznia. Nie ma lekko. Stanęliśmy do boju naprzeciw Oldbojom Lechii Gdańsk. W drużynie Biało Zielonych same piłkarskie sławy. My wystawiliśmy do składu super bramkarza Jarka Paducha - Dino oraz wiele ambicji. Pomogło na I połowę. Wygraliśmy ją 2:1. Strzelcem pierwszej bramki w 2013 na Wybrzeżu został Piotr Bejrowski - na co dzień pracownik Urzędu Marszałkowskiego. Drugą połowę niestety przegraliśmy 7:1. Piłkarzom, kibickom, kibicom, miłośnikom piłki kopanej, redaktorom "od sportu" życzę pomyślności w Nowym Roku.

W drużynie Lechii zagrali lub się przy niej kręcili: Roman Józefowicz, Lech Kulwicki, Jerzy Jastrzębowski, Ryszard Polak, Ferdynard Wierzba, Marcin Kubsik, Krzysztof Rusinek, Robert Sierpiński, Paweł Pęczak, Krzysztof Brede, Andrzej Marchel, Tomek Dawidowski, Maciek Kalkowski, Sebastian Osmólski, Dominik Czajka, Zenon Małek, Sławek Wojciechowski, Jacek Grembocki, Marek Woźniak, Dariusz Gładyś, Radosław Błondek (profile wszystkich tych osób znajdziecie w naszej bazie meczowej)

{joomplucat:1147 limit=9|columns=3}