lechia

W poniedziałek 7 maja 2012 roku odbyła się Gala Ekstraklasy podczas której wręczono medale dla trzech najlepszych drużyn sezonu.

Najwięcej nagród indywidualnych zdobył Ruch Chorzów.

Od lat dzień po zakończeniu każdego sezonu Ekstraklasy bohaterowie rozgrywek zapraszani są na Galę Ekstraklasy. Wydarzenie to jest uhonorowaniem najlepszych w trakcie dziesięciu ostatnich miesięcy.

Podczas poniedziałkowej gali medale odebrali kapitanowie Śląska Wrocław za zajęcie pierwszego miejsca w tabeli T-Mobile Ekstraklasy oraz tytuł Mistrza Polski; Ruchu Chorzów za zajęcie drugiego miejsca w tabli i osiągnięcie tytuły wicelidera; Legi Warszawa za zajęcie miejsca trzeciego w tabeli.

Dzięki głosowaniu trenerów i kapitanów ligowych zespołów tytuł Trenera Roku przypadł Waldemarowi Fornalikowi z Ruchu Chorzów, który nagrodę zadedykował "swojej wspaniałej drużynie". Z kolei na Piłkarza Roku wybrano Arkadiusza Piecha z Ruchu Chorzów.

 

Odkryciem Sezonu - wybór redakcji TVP Sport - został wybrany Rafał Wolski - pomocnik Legii Warszawa. Królem strzelców został Artjom Rudniew z Lecha Poznań. Natomiast w kategorii fair play najlepsze okazały się ex aequo Lech Poznań i Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Zobacz tabelę końcową sezonu 2011/2012

Komentarz Lechia.net: Jak widać w tym zestawieniu zabrakło Biało-Zielonych. Taka sytuacja raczej nie powinna dziwić. Zespół przez cały sezon nic nie pokazał. A o młodzieży szkoda nawet pisać. Oby te blisko 3 miesiące przerwy potrząsnęły naszym klubem bo inaczej drugi raz takiego farta z utrzymaniem nie będziemy mieli.

źródło: Ekstraklasa SA / Ekstraklasa.org