Zwycięstwem 4:1 drużyny Przyjaciół Leo Beenhakkera zakończył się towarzyski mecz, który towarzyszył uroczystemu Benefisowi byłego piłkarza i trenera Lechii Gdańsk Bogusława Kaczmarka.

Futbolowemu świętu towarzyszył szczytny cel, jakim była pomoc gdańskiemu Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza oraz Fundacji Pomorze Dzieciom.
- Jako piłkarz zaczynałem swoją przygodę z Ekstraklasą w Lechii Gdańsk, także tutaj zdobywałem swoje ostrogi trenerskie. W Lechii zakończyłem również moją pracę jako szkoleniowiec seniorów. Dlatego nie wyobrażałem sobie innego miejsca na benefis niż stadion Biało-Zielonych przy ul Traugutta - mówił przed spotkaniem Bobo Kaczmarek.

Na jego zaproszenie do Gdańska przyjechali byli podopieczni z okresu pracy w sztabie reprezentacji Polski, prowadzonej przez Leo Beenhakkera. W składzie zespołu „Biało-Czerwonych” znaleźli się m.in. Jerzy Dudek, Michał Żewłakow, Andrzej Niedzielan, Radosław Sobolewski czy kapitan Lechii Gdańsk Sebastian Mila. W drugiej połowie Mila wzmocnił skład "Biało-Zielonych"

Rywalem byłych reprezentantów Polski była drużyna piłkarzy, których Bobo prowadził jako trener ligowy w różnych klubach. Na murawie stadionu przy Traugutta zobaczyliśmy chociażby Ivicę Kriżanaca, Macieja Kalkowskiego, Rafała Kaczmarczyka, Mirosława Girucia, czy też świeżo upieczonego wicemistrza Polski Marcina Pietrowskiego. Nie zabrakło również syna Bogusława Kaczmarka - Marcina, który kilkanaście godzin wcześniej świętował z Wisłą Płock awans do Ekstraklasy. Warto wspomnieć, że rozjemcą sobotniego spotkania był Szymon Marciniak, który w czerwcu poprowadzi mecze podczas turnieju Euro 2016.

Gwiazdy były również na trybunach stadionu przy Traugutta. Prosto ze zgrupowania reprezentacji Polski z Juraty do Gdańska przyjechali selekcjoner Adam Nawałka wraz z dyrektorem reprezentacji Tomaszem Iwanem oraz wychowankiem Bobo Kaczmarka Pawłem Dawidowiczem. Nie zabrakło również legendy Lechii Gdańsk Romana Korynta.

Oprócz uhonorowania Bogusława Kaczmarka mecz miał również inny aspekt - charytatywny. Cały dochód ze spotkania przeznaczono na wsparcie Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza, a także Fundacji Hospicyjnej. - Bardzo cieszymy się, że udało nam się przy okazji spotkania benefisowego trenera Bogusława Kaczmarka wesprzeć potrzebujące dzieci. Sport, a w szczególności futbol to doskonały nośnik pozytywnych idei, jaką niewątpliwie jest niesienie pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują, a więc najmłodszym podopiecznym Hospicjum im. ks. Dutkiewicza oraz Fundacji Pomorze Dzieciom. One w tym całym przedsięwzięciu były najważniejsze - przyznała przewodnicząca Rady Fundacji Pomorze Dzieciom Adriana Seget.

Choć spotkanie miało towarzyski charakter, to było toczone w szybkim tempie, a akcje przenosiły się z jednej bramki pod drugą. W polu karnym „Biało-Zielonych” szalał Sebastian Mila, zaś bliscy strzelenia gola drużynie byłych reprezentantów byli Mirosław Giruć i były legendarny snajper Lechii Jerzy Kruszczyński.

Do przerwy 2:0 prowadzili Przyjaciele Leo Beenhakkera, dla których w 16. minucie bramkę precyzyjnym strzałem głową zdobył Marek Saganowski. W 37. minucie w niemal bliźniaczej akcji rezultat podwyższył zaś Cezary Kucharski. Tuż po przerwie trzecią bramkę dla "Biało-Czerwonych" zdobył Andrzej Niedzielan, a w 52. na 4:0 podwyższył Tomasz Rząsa. Przyjaciele Bogusława Kaczmarka mieli co prawda kilka okazji do strzelenia gola za sprawą Rafała Kaczmarczyka czy też Grzegorza Pawłuszka. W bramce "Biało-Czerwonych" świetnie spisywał się jednak Wojciech Kowalewski, który z każdej opresji wychodził obronną ręką. O honorową bramkę dla "Biało-Zielonych" postarał się za to arbiter spotkania, dyktując rzut karny, po "miękkim" faulu na Sebastianie Mili. Jedenastkę na bramkę zamienił zaś Jerzy Kruszczyński.

{joomplucat:2182 limit=9|columns=3}

Zobacz całą galerię

Drużyna Bobo Kaczmarka - Drużyna Leo Beenhakkera 1:4 (0:2)
Bramki: Kruszczyński (62.) - Saganowski (16.), Kucharski (37.), Niedzielan (45.), Rząsa (52.)

Drużyna Bobo Kaczmarka: Jarosław Talik, Sebastian Przyrowski, Ivica Kriżanac, Marcin Pietrowski, Lech Kulwicki, Marcin Kaczmarek, Maciej Kalkowski, Rafał Kaczmarczyk, Adam Zejer, Sławomir Wojciechowski, Sylwester Czereszewski, Jerzy Kruszczyński, Maciej Bykowski, Grzegorz Pawłuszek, Mirosław Giruć, Tomasz Unton, Sebastian Mila

Drużyna Leo Beenhakkera: Wojciech Kowalewski, Paweł Golanski, Mariusz Jop, Michał Żewłakow, Grzegorz Bronowicki, Radosław Sobolewski, Dariusz Gęsior, Radosław Michalski, Marek Saganowski, Jerzy Dudek, Andrzej Niedzielan, Cezary Kucharski, Arkadiusz Radomski, Tomasz Rząsa, Janusz Kolasa, Dariusz Michalczewski, Sebastian Mila

źródło: Lechia.pl