Ekstraklasa SA informuje, że otrzymała od Polskiego Związku Piłki Nożnej potwierdzenie uprawomocnienia się decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, która dotyczy nałożenia sankcji regulaminowej na klub Ruch Chorzów.

W związku z powyższym Ekstraklasa SA informuje, że nastąpiła zmiana w tabeli rozgrywek w sezonie 2016/2017. W zaktualizowanej tabeli Ruch Chorzów posiada 12 punktów.

Ruch Chorzów z tytułu naruszenia wymogu F09 Podręcznika Licencyjnego otrzymał od Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN sankcję regulaminową odjęcia 8 punktów w bieżącym sezonie, z jednoczesną możliwością ograniczenia sankcji do odjęcia 4 punktów. Sankcja zostanie ograniczona do 4 punktów w przypadku spłaty przez Klub lub Fundację wszystkich zaległości finansowych w stosunku do pracowników Fundacji Ruchu Chorzów – byłych i obecnych piłkarzy Klubu. Aby spełnił się warunek, spłata powinna nastąpić do dnia 31 stycznia 2017 roku.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora