Tomasz Byszko zastąpił Macieja Durasia na stanowisku trenera drużyny rezerw Lechii.

Tomasz Byszko przez ostatni rok pełnił funkcję asystenta Tomasza Kaczmarka przy pierwszym zespole. Wcześniej jednak pracował przy drużynach z akademii. Jednocześnie ma odpowiadać za program rozwoju młodych zawodników akademii oraz indywidualną pracę z tymi najbardziej wyróżniającymi się. - To dla mnie duże wyróżnienie i dowód dużego zaufania ze strony klubu. Mam świadomość, jak odpowiedzialne zadanie zostało postawione przede mną. W tak krótkim czasie bardzo dużo nauczyłem się od trenera Kaczmarka. Teraz wzorce i metody pracy z ekstraklasowymi piłkarzami chcemy przenieść na zawodników drugiej drużyny. Objęci oni zostaną indywidualnymi programami rozwoju, aby byli przygotowani do wymagań, które stawia przed młodymi Ekstraklasa - powiedział trener Byszko.

- Wspólnie z władzami klubu podjęliśmy decyzję o restrukturyzacji drugiego zespołu. Ma on być bezpośrednim zapleczem dla drużyny Ekstraklasy. Będziemy w tym zespole kształcić uzdolnionych zawodników naszej akademii, aby jak najlepiej przygotować ich do rywalizacji na poziomie Ekstraklasy. Do projektu zostaną włączeni uzdolnieni zawodnicy naszej akademii, począwszy od U-15, którzy zostaną objęci metodyczną i zindywidualizowaną pracą według standardów, które stosujemy w Ekstraklasie - wyjaśnił trener Tomasz Kaczmarek.

W pracy z drugą drużyną Tomaszowi Byszko pomagać będą asystent Mateusz Gliniecki, trener przygotowania motorycznego Łukasz Rusinek, trener bramkarzy Piotr Opuszewicz i standardowo kierownik drużyny Robert Rybakowski. Trenerem rozwoju indywidualnego pozostaje Emanuel Ribeiro. Dotychczasowy\ szkoleniowiec rezerw Maciej Duraś otrzymał propozycję prowadzenia jednej z grup młodzieżowych Akademii.

źródło: Lechia Gdańsk / własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora