W środę 31 sierpnia trzech działaczy zakończyło współpracę z klubem. Są to Piotr Zejer, Robert Krupski oraz Michał Hałaczkiewicz. 

Piotr Zejer był członkiem zarządu Lechii, w którym był przedstawicielem Lwów Północy. O swoim odejściu poinformował za pośrednictwem Facebooka.

"Z dniem 31.08.2022 zawieszam swoją działalność, jako członek zarządu Lechii Gdańsk. Wyczerpały się wszystkie możliwe formuły współpracy i porozumienia z prezesem Pawłem Żelemem, który w kluczowych obszarach przyjmuje ekstremalną bierność i pasywność. Taka postawa i brak elementarnego porozumienia w ramach prac zarządu jest dla mnie nie do przyjęcia. Dlatego też zawieszam swój udział w zarządzie do walnego zgromadzenia akcjonariuszy lub zmiany na fotelu prezesa Lechii Gdańsk, pozostając otwarty na wszelkie inicjatywy i działania budujące silny, otwarty, innowacyjny klub, który lubi swoich kibiców, a nie się przed nimi zamyka" - brzmi treść oświadczenia.

Z klubem rozstali się także: Robert Krupski, były członek zarządu i wiceprezes zarządu Akademii, który ostatnio oraz Michał Hałaczkiewicz, członek zarządu.

źródło: własne