Rok po spadku z Centralnej Ligi Juniorów, zespół do lat 19 wraca do najwyższej klasy rozgrywkowej! Biało-Zieloni w niedzielę zwyciężyli z rówieśnikami z Olimpii Elbląg i przypieczętowali awans.

Kiedy pod koniec marca spotkaliśmy się z dyrektorem Akademii Pawłem Wolańskim, podkreślał on, że powrót zespołu do lat 19 do CLJ-ki jest priorytetem. Zespół Macieja Meggera był faworytem rozgrywek i potwierdzał to na boisku. W niedzielę gdańszczanie wygrali z Olimpią Grudziądz i przypieczętowali awans! 

Biało-Zieloni wygrali w Grudziądzu 7:2. Do końca sezonu zostały dwie kolejki - za tydzień Lechia będzie gospodarzem derbów z Gedanią, a później na koniec zagra jeszcze z Bałtykiem Koszalin! 

- Ogromny szacunek i gratulacje dla sztabu trenerskiego i zawodników za wywalczenie awansu do CLJ U19. Wykonali świetną pracę przez ostatni rok i zasłużyli na ten dzień. Dodatkowo styl gry i dominacja na boisku podczas wszystkich meczów była bezdyskusyjna i daje tej grupy ludzi nadzieję na przyszłości i dalszy rozwój. Wracamy tam gdzie nasze miejsce - skomentował Paweł Wolański.

 
Nasz patronat
Akademia Lechii Gdańsk organizuje latem obozy dla dzieci urodzonych od 2010 do 2017 roku. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami projektu! WIĘCEJ TUTAJ

źródło: własne