Komunikat Klubu Lechia Gdańsk.

 

"Klub Sportowy Lechia Gdańsk otrzymał dziś decyzję Wojewody Pomorskiego Pana Ryszarda Stachurskiego, która zakazuje przeprowadzenia imprezy masowej z udziałem publiczności na Trybunie Zielonej w sektorach „U”, „V”, „W”, „X”, „21”, „22”, „23”, „24” oraz na Trybunie Niebieskiej w sektorach „K”, „L”, „J”, „I”, „10”, „9”, „8”, „7” podczas najbliższego meczu Lechia Gdańsk - Korona Kielce, 11.09.2015, godz. 18.00. Powodem zamknięcia wyżej wymienionych części PGE Areny jest użycie środków pirotechnicznych w postaci rac na meczu Lechia Gdańsk - Górnik Łęczna.

 

Informujemy, że Klub Sportowy Lechia Gdańsk nie będzie odwoływał się od decyzji Wojewody Pomorskiego, ze względu na to, że mecz z Koroną Kielce odbędzie się za 3 dni, a tryb odwoławczy trwa 14 dni.

 

Osoby posiadające bilet lub karnet na mecz z Koroną Kielce z uprawnieniem wstępu na sektory zamknięte decyzją Wojewody Pomorskiego, proszone są o zmianę miejsca na inne, znajdujące się na otwartym sektorze stadionu. Zmiany można dokonać w dowolnym punkcie sprzedaży biletów na mecze Lechii.

Informujemy również, że zorganizowany doping kibiców prowadzony będzie w sektorach 25, 26, 27, 28.

 

Komisja Ligi Ekstraklasy nałożyła na Klub Sportowy Lechia Gdańsk karę w wysokości 10 000 zł za użycie przez kibiców środków pirotechnicznych podczas meczu z Górnikiem Łęczna."

 

Źródło: Biuro Prasowe Lechii Gdańsk/własne