Cały sektor rodzinny podczas meczu Lechii Gdańsk z Koroną Kielce (piątek 11 sierpnia, godz. 18) będzie otwarty. W czwartek wojewoda pomorski Ryszard Stachurski przysłał do klubu sprostowanie odnośnie swojej wcześniejszej decyzji i sektory "I" oraz "J" będą dostępne dla kibiców.

 

Przypomnijmy, że początkowo Stachurski zamknął całą trybunę zieloną oraz niebieską, o czym informowaliśmy w środę. Jak informuje portal trojmiasto.sport.pl wojewoda pomorski wyjaśniał czym kierował się, zamykając sektor rodzinny.

- Jeżeli tak się stało, to nie mam żadnego usprawiedliwienia. Moi urzędnicy tego nie dopilnowali i popełnili błąd. Nie było moją intencją zamykanie sektora rodzinnego. Podejrzewam, że na planie stadionu, który otrzymaliśmy, nie było zaznaczone, że to jest sektor rodzinny, choć nie mam stuprocentowej pewności, że tak było. Zrobię wszystko, by zmienić swoją decyzję - mówił Stachurski.

 

Jak widać, wojewoda dotrzymał słowa i sektor rodzinny będzie otwarty podczas meczu Lechii z Koroną. Decyzja o zamknięciu pozostałych sektorów niestety pozostaje w mocy. W związku z tym wyjazd do Gdańska odwołali już kibice Korony.

 

Przypomnijmy, że osoby posiadające bilet lub karnet na mecz z Koroną z uprawnieniem wstępu na sektory zamknięte decyzją wojewody pomorskiego proszone są o zmianę miejsca na inne, znajdujące się na otwartym sektorze stadionu. Zmiany można dokonać w dowolnym punkcie sprzedaży biletów na mecze Lechii.

Początek meczu Lechia - Korona w piątek 11 września o godz. 18 na PGE Arenie.

 

Źródło: trojmiasto.sport.pl/własne