Departament Logistyki Rozgrywek opublikował ramowy terminarz uwzględniający blisko 60 uwag z ligowych klubów. W ramach rozgrywanej w dniach 15-18 lipca pierwszej kolejki kibiców czekają także mecze Jagiellonii Białystok z Piastem Gliwice, Górnika Zabrze z Cracovią, Radomiaka Radom z Miedzią Legnica, Rakowa Częstochowa z Wartą Poznań, Wisły Płock z Lechią Gdańsk oraz derby Dolnego Śląska pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin, a Śląskiem Wrocław.

Lechia trzeci raz zacznie ligę w Płocku w ciągu krótkiego czasu. Przypomnijmy, że zaczynała ligę meczami w Płocku w 2016 roku porażka 1:2 i w 2017 zwycięstwo 2:0. 

Szczegółowy terminarz inauguracyjnej kolejki podany zostanie w najbliższych tygodniach po ustaleniach z nadawcami telewizyjnymi.

Wszystkie kolejki tego sezonu zaplanowano na terminy weekendowe (od piątku do poniedziałku). Meczów w poniedziałki nie będzie jedynie w terminach poprzedzających spotkania reprezentacji i jesienne zmagania w Pucharze Polski. Planując terminarz Ekstraklasa SA spełniła blisko 60 próśb i uwag z klubów, dotyczących dostępności stadionów lub organizacji zewnętrznych imprez masowych. I tak np. dwa pierwsze mecze Widzew Łódź rozegra na wyjeździe, ze względu na renowację murawy.

- Kierując się doświadczeniami z poprzednich sezonów wprowadziliśmy zasadę, że każda z czterech drużyn grających w kwalifikacjach UEFA może przełożyć dwa mecze w PKO BP Ekstraklasie – jeden w trakcie trzech rund kwalifikacyjnych oraz jeden między meczami fazy play-off rozgrywek europejskich. Ze względu na ograniczenia terminarzowe, wynikające z nietypowej daty rozpoczęcia Mistrzostw Świata w Katarze musieliśmy znaleźć niestandardowe rozwiązanie. Zaplanowaliśmy mecze pucharowiczów pomiędzy sobą w szóstej kolejce. Dzięki temu będą mogli zagrać w terminie rezerwowym, jeśli awansują do play-offów – powiedział Dyrektor Operacyjny Ekstraklasy SA Marcin Stefański.

Wspomnianym terminem rezerwowym dla czterech zespołów grających w pucharach będzie 31 sierpnia, na kiedy zaplanowano 1/32 finału Pucharu Polski. Od tego sezonu zespoły grające w rozgrywkach UEFA nie biorą udziału w tej fazie i do rywalizacji dołączą od 1/16 finału. Dzięki takiemu rozwiązaniu, ewentualne przełożenie meczu przed rundą play-off nie będzie kolidowało z terminami pozostałych zespołów, grających w PKO BP Ekstraklasie i w 1/32 finału Pucharu Polski.

Runda jesienna rozgrywek zakończy się wyjątkowo szybko, gdyż terminy dostosowano także do reprezentacji Polski przygotowującej się do Mistrzostw Świata. Ostatnia kolejka tego roku odbędzie się do 13 listopada. Po jedenastu tygodniach przerwy zimowej początek rundy wiosennej będzie miał miejsce 27 stycznia 2023 roku. Zakończenie sezonu planowane jest na 27 maja po rozegraniu wszystkich 34 kolejek. Finał Pucharu Polski odbędzie się tradycyjnie 2 maja.

Terminarz PKO Ekstraklasy 2022/23

(szczegółowe plany transmisyjne, dni i godziny meczów ogłaszane będą na ok. 30 dni przed kolejką)

Kolejka 1 - 16-17 lipca

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice
Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław
Korona Kielce - Legia Warszawa
Lech Poznań - Stal Mielec
Górnik Zabrze - Cracovia
Pogoń Szczecin - Widzew Łódź
Radomiak Radom - Miedź Legnica
Raków Częstochowa - Warta Poznań
Wisła Płock - Lechia Gdańsk

Kolejka 2 - 23-24 lipca

Cracovia - Korona Kielce
Piast Gliwice - Raków Częstochowa
Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź
Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Miedź Legnica - Lech Poznań
Stal Mielec - Radomiak Radom
Warta Poznań - Wisła Płock
Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin

Kolejka 3 - 30-31 lipca

Cracovia - Legia Warszawa
Piast Gliwice - Zagłębie Lubin
Korona Kielce - Śląsk Wrocław
Lech Poznań - Wisła Płock
Miedź Legnica - Warta Poznań
Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok
Radomiak Radom - Górnik Zabrze
Raków Częstochowa - Stal Mielec
Widzew Łódź - Lechia Gdańsk

Kolejka 4 - 6-7 sierpnia

Jagiellonia Białystok - Radomiak Radom
Zagłębie Lubin - Lech Poznań
Lechia Gdańsk - Korona Kielce
Legia Warszawa - Piast Gliwice
Górnik Zabrze - Raków Częstochowa
Stal Mielec - Cracovia
Warta Poznań - Pogoń Szczecin
Wisła Płock - Miedź Legnica
Śląsk Wrocław - Widzew Łódź

Kolejka 5 - 13-14 sierpnia

Cracovia - Piast Gliwice
Korona Kielce - Warta Poznań
Lech Poznań - Śląsk Wrocław
Miedź Legnica - Zagłębie Lubin
Górnik Zabrze - Stal Mielec
Pogoń Szczecin - Wisła Płock
Radomiak Radom - Lechia Gdańsk
Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok
Widzew Łódź - Legia Warszawa

Kolejka 6 - 20-21 sierpnia

Piast Gliwice - Stal Mielec
Jagiellonia Białystok - Miedź Legnica
Zagłębie Lubin - Radomiak Radom
Lechia Gdańsk - Lech Poznań
Legia Warszawa - Górnik Zabrze
Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin
Warta Poznań - Widzew Łódź
Wisła Płock - Korona Kielce
Śląsk Wrocław - Cracovia

Kolejka 7 - 27-28 sierpnia

Cracovia - Warta Poznań
Lech Poznań - Piast Gliwice
Miedź Legnica - Lechia Gdańsk
Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok
Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin
Radomiak Radom - Korona Kielce
Stal Mielec - Legia Warszawa
Widzew Łódź - Wisła Płock
Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa

Kolejka 8 - 3-4 września

Cracovia - Raków Częstochowa
Piast Gliwice - Miedź Legnica
Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok
Korona Kielce - Pogoń Szczecin
Lech Poznań - Widzew Łódź
Lechia Gdańsk - Warta Poznań
Legia Warszawa - Radomiak Radom
Stal Mielec - Śląsk Wrocław
Wisła Płock - Górnik Zabrze

Kolejka 9 - 10-11 września

Jagiellonia Białystok - Stal Mielec
Miedź Legnica - Korona Kielce
Górnik Zabrze - Piast Gliwice
Pogoń Szczecin - Lech Poznań
Radomiak Radom - Wisła Płock
Raków Częstochowa - Legia Warszawa
Warta Poznań - Zagłębie Lubin
Widzew Łódź - Cracovia
Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk

Kolejka 10 - 17-18 września

Cracovia - Pogoń Szczecin
Piast Gliwice - Śląsk Wrocław
Zagłębie Lubin - Wisła Płock
Korona Kielce - Górnik Zabrze
Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok
Legia Warszawa - Miedź Legnica
Raków Częstochowa - Radomiak Radom
Stal Mielec - Widzew Łódź
Warta Poznań - Lech Poznań

Kolejka 11 - 1-2 października

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce
Lech Poznań - Legia Warszawa
Miedź Legnica - Stal Mielec
Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin
Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk
Radomiak Radom - Cracovia
Widzew Łódź - Raków Częstochowa
Wisła Płock - Piast Gliwice
Śląsk Wrocław - Warta Poznań

Kolejka 12 - 8-9 października

Cracovia - Lechia Gdańsk
Piast Gliwice - Widzew Łódź
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock
Zagłębie Lubin - Korona Kielce
Lech Poznań - Radomiak Radom
Legia Warszawa - Warta Poznań
Raków Częstochowa - Miedź Legnica
Stal Mielec - Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze

Kolejka 13 - 15-16 października

Korona Kielce - Stal Mielec
Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa
Miedź Legnica - Cracovia
Górnik Zabrze - Lech Poznań
Pogoń Szczecin - Piast Gliwice
Radomiak Radom - Śląsk Wrocław
Warta Poznań - Jagiellonia Białystok
Widzew Łódź - Zagłębie Lubin
Wisła Płock - Legia Warszawa

Kolejka 14 - 22-23 października

Cracovia - Lech Poznań
Piast Gliwice - Radomiak Radom
Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin
Raków Częstochowa - Korona Kielce
Stal Mielec - Wisła Płock
Warta Poznań - Górnik Zabrze
Widzew Łódź - Miedź Legnica
Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok

Kolejka 15 - 29-30 października

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa
Zagłębie Lubin - Cracovia
Korona Kielce - Piast Gliwice
Lech Poznań - Raków Częstochowa
Lechia Gdańsk - Stal Mielec
Miedź Legnica - Pogoń Szczecin
Górnik Zabrze - Widzew Łódź
Radomiak Radom - Warta Poznań
Wisła Płock - Śląsk Wrocław

Kolejka 16 - 5-6 listopada

Cracovia - Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice - Warta Poznań
Lech Poznań - Korona Kielce
Legia Warszawa - Lechia Gdańsk
Miedź Legnica - Śląsk Wrocław
Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze
Raków Częstochowa - Wisła Płock
Stal Mielec - Zagłębie Lubin
Widzew Łódź - Radomiak Radom

Kolejka 17 - 12-13 listopada

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań
Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa
Korona Kielce - Widzew Łódź
Lechia Gdańsk - Piast Gliwice
Górnik Zabrze - Miedź Legnica
Radomiak Radom - Pogoń Szczecin
Warta Poznań - Stal Mielec
Wisła Płock - Cracovia
Śląsk Wrocław - Legia Warszawa

Kolejka 18 - 28-29 stycznia

Cracovia - Górnik Zabrze
Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok
Lechia Gdańsk - Wisła Płock
Legia Warszawa - Korona Kielce
Miedź Legnica Radomiak Radom
Stal Mielec - Lech Poznań
Warta Poznań - Raków Częstochowa
Widzew Łódź - Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin

Kolejka 19 - 4-5 lutego

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa
Korona Kielce - Cracovia
Lech Poznań - Miedź Legnica
Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk
Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław
Radomiak Radom - Stal Mielec
Raków Częstochowa - Piast Gliwice
Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok
Wisła Płock - Warta Poznań

Kolejka 20 - 11-12 lutego

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin
Zagłębie Lubin - Piast Gliwice
Lechia Gdańsk - Widzew Łódź
Legia Warszawa - Cracovia
Górnik Zabrze - Radomiak Radom
Stal Mielec - Raków Częstochowa
Warta Poznań - Miedź Legnica
Wisła Płock - Lech Poznań
Śląsk Wrocław - Korona Kielce

Kolejka 21 - 18-19 lutego

Cracovia - Stal Mielec
Piast Gliwice - Legia Warszawa
Korona Kielce - Lechia Gdańsk
Lech Poznań - Zagłębie Lubin
Miedź Legnica - Wisła Płock
Pogoń Szczecin - Warta Poznań
Radomiak Radom - Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa - Górnik Zabrze
Widzew Łódź - Śląsk Wrocław

Kolejka 22 - 25-26 lutego

Piast Gliwice - Cracovia
Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa
Zagłębie Lubin - Miedź Legnica
Lechia Gdańsk - Radomiak Radom
Legia Warszawa - Widzew Łódź
Stal Mielec - Górnik Zabrze
Warta Poznań - Korona Kielce
Wisła Płock - Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław - Lech Poznań

Kolejka 23 - 4-5 marca

Cracovia - Śląsk Wrocław
Korona Kielce - Wisła Płock
Lech Poznań - Lechia Gdańsk
Miedź Legnica - Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze - Legia Warszawa
Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa
Radomiak Radom - Zagłębie Lubin
Stal Mielec - Piast Gliwice
Widzew Łódź - Warta Poznań

Kolejka 24 - 11-12 marca

Piast Gliwice - Lech Poznań
Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze
Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin
Korona Kielce - Radomiak Radom
Lechia Gdańsk - Miedź Legnica
Legia Warszawa - Stal Mielec
Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław
Warta Poznań - Cracovia
Wisła Płock - Widzew Łódź

Kolejka 25 - 18-19 marca

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin
Miedź Legnica - Piast Gliwice
Górnik Zabrze - Wisła Płock
Pogoń Szczecin - Korona Kielce
Radomiak Radom - Legia Warszawa
Raków Częstochowa - Cracovia
Warta Poznań - Lechia Gdańsk
Widzew Łódź - Lech Poznań
Śląsk Wrocław - Stal Mielec

Kolejka 26 - 1-2 kwietnia

Cracovia - Widzew Łódź
Piast Gliwice - Górnik Zabrze
Zagłębie Lubin - Warta Poznań
Korona Kielce - Miedź Legnica
Lech Poznań - Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław
Legia Warszawa - Raków Częstochowa
Stal Mielec - Jagiellonia Białystok
Wisła Płock - Radomiak Radom

Kolejka 27 - 8-9 kwietnia

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk
Lech Poznań - Warta Poznań
Miedź Legnica - Legia Warszawa
Górnik Zabrze - Korona Kielce
Pogoń Szczecin - Cracovia
Radomiak Radom - Raków Częstochowa
Widzew Łódź - Stal Mielec
Wisła Płock - Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław - Piast Gliwice

Kolejka 28 - 15-16 kwietnia

Cracovia - Radomiak Radom
Piast Gliwice - Wisła Płock
Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze
Korona Kielce - Jagiellonia Białystok
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin
Legia Warszawa - Lech Poznań
Raków Częstochowa - Widzew Łódź
Stal Mielec - Miedź Legnica
Warta Poznań - Śląsk Wrocław

Kolejka 29 - 22-23 kwietnia

Korona Kielce - Zagłębie Lubin
Lechia Gdańsk - Cracovia
Miedź Legnica - Raków Częstochowa
Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław
Pogoń Szczecin - Stal Mielec
Radomiak Radom - Lech Poznań
Warta Poznań - Legia Warszawa
Widzew Łódź - Piast Gliwice
Wisła Płock - Jagiellonia Białystok

Kolejka 30 - 29-30 kwietnia

Cracovia - Miedź Legnica
Piast Gliwice - Pogoń Szczecin
Jagiellonia Białystok - Warta Poznań
Zagłębie Lubin - Widzew Łódź
Lech Poznań - Górnik Zabrze
Legia Warszawa - Wisła Płock
Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk
Stal Mielec - Korona Kielce
Śląsk Wrocław - Radomiak Radom

Kolejka 31 - 6-7 maja

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław
Korona Kielce - Raków Częstochowa
Lech Poznań - Cracovia
Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin
Miedź Legnica - Widzew Łódź
Górnik Zabrze - Warta Poznań
Pogoń Szczecin - Legia Warszawa
Radomiak Radom - Piast Gliwice
Wisła Płock - Stal Mielec

Kolejka 32 - 13-14 maja

Cracovia - Zagłębie Lubin
Piast Gliwice - Korona Kielce
Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok
Pogoń Szczecin - Miedź Legnica
Raków Częstochowa - Lech Poznań
Stal Mielec - Lechia Gdańsk
Warta Poznań - Radomiak Radom
Widzew Łódź - Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław - Wisła Płock

Kolejka 33 - 20-21 maja

Jagiellonia Białystok - Cracovia
Zagłębie Lubin - Stal Mielec
Korona Kielce - Lech Poznań
Lechia Gdańsk - Legia Warszawa
Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin
Radomiak Radom - Widzew Łódź
Warta Poznań - Piast Gliwice
Wisła Płock - Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław - Miedź Legnica

Kolejka 34 - 27-28 maja

Cracovia - Wisła Płock
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław
Miedź Legnica - Górnik Zabrze
Pogoń Szczecin - Radomiak Radom
Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin
Stal Mielec - Warta Poznań
Widzew Łódź - Korona Kielce

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora