Od rundy wiosennej tego sezonu bilety i karnety na mecze Lechii będą sprzedawane w pierwszej kolejności wyłącznie na dolny poziom trybun, informuje Lechia.pl.

Dopiero po jego zapełnieniu będzie możliwość otwierania sektorów na górnym tarasie PGE Areny Gdańsk.

Uruchomienie sprzedaży na górnych trybunach będzie następowało dopiero w momencie, gdy poziom zapełnienia miejsc w dolnych sektorach danej trybuny (niebieska, zielona, żółta) będzie przekraczał 90%. Trzeba jednak pamiętać, że nie będzie to oznaczało uruchomienia całego poziomu górnego, a jedynie kolejnych wygrodzonych sektorów.

Ta decyzja wynika z kilku czynników. Pozwoli na ograniczenie kosztów funkcjonowania obiektu w dniu meczu, ale też zapewni lepszy odbiór stadionu w transmisjach telewizyjnych. Przy obecnej średniej widowni na poziomie powyżej 15 tys. osób cały dolny poziom trybun będzie bowiem wypełniony.

- Takie rozwiązanie spowoduje też ograniczenie kosztów jakie Lechia ponosi w związku z organizacją meczów. Górne, puste trybuny będą wymagały mniejszej ilości służb porządkowych i informacyjnych, które będą je zabezpieczać – wyjaśnia kierownik ds. bezpieczeństwa Piotr Czerwonka.

To oznacza, że od rundy wiosennej osoby kupujące karnety i bilety będą musiały zdecydować się na miejsca na dolnym tarasie trybun.
- Posiadaczom rocznych abonamentów będziemy proponowali przeniesienie się na dolne sektory – wyjaśnia Tomasz Mielewczyk, odpowiedzialny w Lechii za sprzedaż wejściówek i dystrybucję kart kibica – Oczywiście dołożymy wszelkich starań, aby ta operacja przebiegła w jak najmniej uciążliwy dla kibiców sposób. W najbliższym czasie wszyscy posiadacze karnetów na cały sezon z aktywnym kontem na kupbilet.lechia.pl otrzymają z klubu wiadomość. Z pozostałymi osobami kontaktować się będziemy innymi kanałami. Cała operacje dotyczy około 300 posiadaczy karnetów rocznych.


Czy trybyny podczas meczu Lechii, będą kiedyś tak zapełnione?

Lechia Gdańsk liczy także na wsparcie ze strony kibiców na przeprowadzenie akcji przesiadkowej. Prosimy o przekazywanie tej informacji znajomym, rodzinom, do których wiadomość o zmianie nie dotarła a posiadają sezonowy karnet na górny poziom trybun stadionu PGE Arena Gdańsk. Prosimy o kontakt takich osób z klubem lub zgłoszenie się do dowolnego punktu sprzedaży biletów i karnetów na mecze Lechii.

Posiadacze karnetów na sezon 2012/2013 z górnych poziomów będą mogli przesiąść się na sektor dolnego poziomu (za wyjątkiem strefy prestige oraz sektorów 1, 2) w dowolnej kategorii cenowej bez dopłaty za wyższą kategorię i bez zwrotu za niższą kategorię. Jednocześnie informujemy, że każda osoba której przesiadka nie satysfakcjonuje, zgodnie z regulaminem, ma prawo do zwrotu karnet. W takim przypadku zwrócona zostanie kwota zakupu karnetu pomniejszona proporcjonalnie o rozegrane mecze, na które uprawniał karnet.

Zmiana miejsca z górnego poziomu na dolny jest szybką i prostą operacją, którą przeprowadzić będzie można w dowolnym punkcie sprzedaży biletów i karnetów na mecze Lechii, mailowo pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz przez Internet na portalu kupbilet.lechia.pl.

Jednocześnie klub wprowadza kolejne udogodnienie dla posiadaczy karnetów na cały sezon 2012/2013 z dolnego poziomu trybun. Do 24 lutego posiadacze tych karnetów będą mogli zmienić swoje miejsce w tej samej kategorii cenowej, będzie można to zrobić samemu na portalu kupbilet.lechia.pl, mailowo pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tradycyjnie w dowolnym punkcie sprzedaży biletów i karnetów na mecze Lechii.

Dodatkowe informacje i odpowiedzi można uzyskać telefonicznie pod numerem +48 58 768 84 01, mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz osobiście w dziale dystrybucji biletów na PGE Arena Gdańsk od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-16.00.

Lechia Gdańsk

Komentarz redakcji

Ograniczenie kosztów funkcjonowania obiektu to jedyny, wydaje się, logiczny powód tego zabiegu. Ucieszą się też kibice, którzy przychodzą na mecz dla dopingu, będzie można teraz nad nim łatwiej zapanować. Tylko warto się zastanowić do czego taka polityka może doprowadzić. Skoro frekwencja oscylowała wokół 15 tys. to jak zacznie oscylować wokół 10, może trzeba będzie zamykać kolejne sektory?

Te 10-15 tys. kibiców w chwili obecnej przyjdzie niezależnie od postawy Lechii. Może zatem warto nowych/innych przyciągnąć biletem za np. 5zł lub symboliczne 1zł? Taki kibic przyjdzie, zje kiełbachę, wypije piwko. A z czasem rozkocha się w Lechii.

Z drugiej jednak strony taką informację można odbierać w ten sposób, że Lechia nie zamierza walczyć o pierwszą szóstkę w obecnym sezonie, czytaj wzmocnień nie będzie. Wtedy z braku emocji kibiców nie będzie przybywało.

A co Wy sądzicie? Zapraszamy do dyskusji.

Źródło: Lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora