Komenda Miejska Policji wydała oficjalne oświadczenie ws. kursowania tramwajów po meczach Lechii na Polsat Plus Arenie. Po ostatnim meczu z Podbeskidziem zdecydowano się przetestować rozwiązanie, w którym tramwaje nie są wstrzymywane. Do powrotu komunikacji przyczynił się m.in. radny Przemysław Majewski. 

Od wielu lat trwa dyskusja nt. transportu po meczach Lechii Gdańsk. Po zakończeniu spotkań policja w porozumieniu z ZTM decydowała się na wstrzymanie ruchu tramwajowego wzdłuż Marynarki Polskiej na około 40 minut. Tym samym kibice, ale też zwykli mieszkańcy mieli problem z dotarciem jednakowo do centrum miasta, ale też dzielnic nadmorskich. 

16 sierpnia radny Przemysław Majewski wystosował pismo do władz Miasta Gdańska i Komendy Miejskiej Policji w celu przywrócenia normalnego ruchu tramwajowego. Po piątkowym spotkaniu z Podbeskidziem przetestowano rozwiązanie i nie wstrzymano tramwajów. W środę 30 sierpnia Majewski poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że takie rozwiązanie zostanie utrzymane do końca rundy jesiennej tego sezonu!

Wspieraj Autora na Patronite

"W odpowiedzi na pana korespondencję mailową z dnia 17 sierpnia 2023 roku uprzejmie informuję, że KMP, która jest odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa na terenie miasta Gdańska nieustannie współpracuje z tutejszym Urzędem Miasta oraz innymi instytucjami i służbami miejskimi w zakresie imprez masowych takich jak np. mecze Lechii Gdańsk. Następstwem tej współpracy jest uruchomienie od dnia 25 sierpnia 2023 roku (meczu Lechii Gdańsk z Podbeskidziem Bielsko-Biała) jednego kursu tramwaju po każdym zakończonym meczu. Rozwiązanie to wprowadzono w formie testowej do końca rundy jesiennej I ligi. Następnie przeprowadzona zostanie analiza zaistniałych zdarzeń i płynności ruchu po zakończonych meczach, po której zostanie podjęta ostateczna decyzja dot. zasadności powyższego rozwiązania" - czytamy. 

źródło: Twitter / własne