Komisja Ligi ukarała Lechię Gdańsk. Kara spowodowana jest zachowaniem kibiców Lechii podczas ligowego meczu z Górnikiem Zabrze, który odbył się w grudniu na Stadionie Energa Gdańsk.

Przypomnijmy, podczas tego spotkania kibice biało-zielonych odpalili środki pirotechniczne. Wśród nich były fajerwerki, których fragmenty lądowały na murawie. Mecz początkowo został przerwany. Po kilku minutach piłkarze zeszli z boiska i udali się do tunelu prowadzącego do szatni. Po chwili mecz został wznowiony. Przypomnijmy, że Lechia pokonała Górnik Zabrze 4:0 po golach Artura Sobiecha, Rafała Wolskiego, Flavio Paixao oraz Filipa Mladenovicia.

Lechia Gdańsk została ukarana karą finansową w wysokości 40 tysięcy złotych. Ponadto nałożono zakaz wyjazdowy dla zorganizowanych grup kibiców na pięć najbliższych spotkań ligowych. Oznacza to, że kibice nie będą mogli wspierać swoich piłkarzy w spotkaniach z Koroną Kielce, Zagłębiem Lubin, Zagłębiem Sosnowiec, Arką Gdynia oraz Cracovią.

źródło: dziennikbaltycki.pl / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora