lechia

Specjalne linie autobusowe i tramwajowe, które dowiozą kibiców na nowy stadion i odwiozą ich z powrotem do centrum – to sposób na sprawną komunikację podczas piątkowego meczu.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji, na wniosek Śląska Wrocław, uruchomi specjalne linie tramwajowe i autobusowe, które najpierw dowiozą kibiców na piątkowy mecz z Lechią Gdańsk, a następnie umożliwią im dotarcie do centrum miasta już po zakończeniu zawodów.

Przed meczem uruchomiona zostanie specjalna linia tramwajowa E1, która będzie kursowała na trasie: Świdnicka – Kazimierza Wielkiego – św. Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Lotnicza – Pilczyce. Tramwaje E1 będą kursowały z częstotliwością co 10 minut w godzinach 18:00 - 20:00.

Po meczu spod stadionu będzie można odjechać specjalnymi tramwajami oraz autobusami. Tramwaje specjalnej linii E1 będą czekały na kibiców na pętli Pilczyce, skąd trasą Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego będzie można dotrzeć do ul. Świdnickiej. Tramwaje linii E1 będą jeździły z częstotliwością co ok. 2 minuty w godz. 22:30 – 23:30. W ramach linii E1 kursować będą m.in. tramwaje z reklamami Śląska.

Z kolei na pętlę znajdującą się od ul. Królewieckiej po meczu podstawione zostaną autobusy przegubowe specjalnej linii S1. Autobusy będą poruszały się trasą Stadion Miejski – Królewiecka – Pilczycka – Hutnicza – Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Rynek.

Autobusy linii S1 będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach na trasie przejazdu. W przypadku kursów zjeżdżających do zajezdni przy ul. Grabiszyńskiej przez Rynek, autobusy będą zatrzymywały się na przystanku pod kinem Helios.

Autobusy linii S1 będą kursowały z częstotliwością co ok. 2 minuty przez 60 minut od zakończenia meczu.

Oprócz tramwajów i autobusów specjalnych kursować będą także normalne pojazdy komunikacji miejskiej (m.in. na pętlę Pilczyce tramwaje linii 3, 10, 20, 32 PLUS i 33 PLUS oraz autobusy 128 i 136, a także przez ul. Królewiecką autobus 403 i Maślicką 103 i 435). To wszystko sprawi, że mimo późnej pory tramwaje i autobusy między centrum a stadionem będą kursowały z częstotliwością jak w godzinach szczytu.

Zachęcamy do skorzystania z komunikacji miejskiej. Odradzamy za to przyjazd samochodem – przy stadionie znajduje się co prawda parking zarządzany przez spółkę SMG, ale obecnie może on pomieścić niewiele pojazdów. Po konsultacjach z policją zdecydowano, że Aleja Śląska – tak samo jak podczas poprzedniej dużej imprezy odbywającej się na Stadionie Miejskim – nie zostanie zamknięta. Od strony ulic Lotniczej i Pilczyckiej ustawione będą punkty informacyjne, w których kibice, którzy jednak zdecydują się na przyjazd na mecz samochodem, będą mogli dowiedzieć się, czy są wolne miejsca na parkingu.

Lechia Gdańsk

Źródło: slaskwroclaw.pl