Na posiedzeniu Komisji w dniach 4-5 czerwca 2013 roku Komisja ds. Licencji Klubowych rozpatrzyła wnioski licencyjne dotyczące sezonu 2013/14.

Wnioski dotyczyły klubów I ligi starających się o licencję na grę w Ekstraklasie, wnioski klubów I ligi starających się o licencję na grę w I lidze oraz klubów II ligi starających się o licencję na grę w II lidze.

W wyniku analizy złożonych wniosków komisja postanowiła: 
Przyznać licencję na grę w Ekstraklasie Cracovii z nadzorem infrastrukturalnym, dotyczącym zapewnienia odpowiedniego obszaru pola gry.

Odmówić wydania licencji na grę w Ekstraklasie: 
Zawiszy Bydgoszcz ze względu na naruszenie wymogów F01 i F06, to jest niezłożenie zbadanego przez biegłego rewidenta sprawozdania finansowego oraz Przyszłych Informacji Finansowych.

Termalice Bruk-Bet Nieciecza ze względu na naruszenie wymogów I01, czyli obowiązku posiadania stadionu spełniającego wymogi Ekstraklasy, F01, czyli obowiązku złożenia sprawozdania finansowego rzetelnie przedstawiającego sytuację finansową klubu, F06, czyli obowiązku złożenia Przyszłych Informacji Finansowych, P03, czyli obowiązku udokumentowania kwalifikacji dyrektora finansowego oraz wymogu z art. 4.2.1.1 i 4.2.3.1 Podręcznika Licencyjnego, czyli wymogu, aby o licencję ubiegał się klub zorganizowany w formie spółki akcyjnej.

Flocie Świnoujście ze względu na naruszenie wymogów I01, czyli obowiązku posiadania stadionu spełniającego wymogi Ekstraklasy, F01, czyli obowiązku złożenia zbadanego przez biegłego rewidenta sprawozdania finansowego, F06, czyli obowiązku złożenia Przyszłych Informacji Finansowych, S01, czyli obowiązku złożenia kompletnego programu szkolenia młodzieży oraz wymogu z art. 4.2.1.1 i 4.2.3.1 Podręcznika Licencyjnego, czyli wymogu, aby o licencje ubiegał się klub zorganizowany w formie spółki akcyjnej. 

Przeczytaj cały artykuł na stronie 90minut.pl

Źródło: 90minut.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora