Nowy sezon LOTTO Ekstraklasy wystartuje 20 lipca. W środę poznaliśmy terminarz rundy zasadniczej 2018/19.

Rozgrywki wystartują nieco później, niż w sezonie 2017/2018, a przyczyną tego są piłkarskie mistrzostwa świata. Już w pierwszej serii gier czeka nas kilka ciekawych starć. Wisła Płock sprawdzi swoje siły w pojedynku z Lechem Poznań, a Legia - z Zagłębiem Lubin. Beniaminkowie rozgrywek - Zagłębie Sosnowiec i Miedź Legnica - zmierzą się odpowiednio z Piastem Gliwice i Pogonią Szczecin.

Jak poinformowano, istotnym czynnikiem przy ustalaniu terminarza było uniknięcie w okresie wakacyjnym meczów pomiędzy drużynami grającymi w europejskich pucharach. Ma to na celu uniknięcie potencjalnych kolizji terminarzowych, w szczególności w wypadku zespołów grających w kwalifikacjach Ligi Europy UEFA i ich meczów przeciwko mistrzowi Polski.

Runda zasadnicza zakończy się 13 kwietnia. Mistrza Polski poznamy zaś 19 maja. Tytułu bronić będzie Legia Warszawa.

LOTTO Ekstraklasa 2018/19: terminarz rundy zasadniczej:

LOTTO Ekstraklasa 2018/19 - 1. kolejka (21 lipca)

Górnik Zabrze - Korona Kielce
Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk
Legia Warszawa - KGHM Zagłębie Lubin
Miedź Legnica - Pogoń Szczecin
Wisła Kraków - Arka Gdynia
Wisła Płock - Lech Poznań
Zagłebie Sosnowiec - Piast Gliwice
Śląsk Wrocław - Cracovia

LOTTO Ekstraklasa 2018/19 - 2. kolejka (28 lipca)

Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze - Wisła Płock
KGHM Zagłębie Lubin - Zagłębie Sosnowiec
Korona Kielce - Legia Warszawa
Lech Poznań - Cracovia
Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław
Pogoń Szczecin - Piast Gliwice
Wisła Kraków - Miedź Legnica

LOTTO Ekstraklasa 2018/19 - 3. kolejka (4 sierpnia)

Cracovia - Arka Gdynia
Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków
Legia Warszawa - Lechia Gdańsk
Miedź Legnica - Górnik Zabrze
Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin
Wisła Płock - Korona Kielce
Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław - Lech Poznań

LOTTO Ekstraklasa 2018/19 - 4. kolejka (11 sierpnia)

Arka Gdynia - Górnik Zabrze
KGHM Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok
Korona Kielce - Śląsk Wrocław
Lech Poznań - Zagłębie Sosnowiec
Lechia Gdańsk - Miedź Legnica
Piast Gliwice - Legia Warszawa
Pogoń Szczecin - Cracovia
Wisła Kraków - Wisła Płock

LOTTO Ekstraklasa 2018/19 - 5. kolejka (18 sierpnia)

Cracovia - KGHM Zagłębie Lubin
Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk
Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice
Lech Poznań - Wisła Kraków
Legia Warszawa - Zagłębie Sosnowiec
Miedź Legnica - Korona Kielce
Wisła Płock - Arka Gdynia
Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin

LOTTO Ekstraklasa 2018/19 - 6. kolejka (25 sierpnia)

Jagiellonia Białystok - Miedź Legnica
KGHM Zagłębie Lubin - Lech Poznań
Korona Kielce - Arka Gdynia
Legia Warszawa - Wisła Płock
Piast Gliwice - Cracovia
Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk
Wisła Kraków - Górnik Zabrze
Zagłębie Sosnowiec - Śląsk Wrocław

LOTTO Ekstraklasa 2018/19 - 7. kolejka (1 września)

Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec
Cracovia - Legia Warszawa
Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin
Lech Poznań - Piast Gliwice
Lechia Gdańsk - Korona Kielce
Miedź Legnica - KGHM Zagłębie Lubin
Wisła Płock - Jagiellonia Białystok
Śląsk Wrocław - Wisła Kraków

LOTTO Ekstraklasa 2018/19 - 8. kolejka (14 września)

Jagiellonia Białystok - Cracovia
KGHM Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław
Legia Warszawa - Lech Poznań
Piast Gliwice - Arka Gdynia
Pogoń Szczecin - Korona Kielce
Wisła Kraków - Lechia Gdańsk
Wisła Płock - Miedź Legnica
Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze

LOTTO Ekstraklasa 2018/19 - 9. kolejka (22 września)

Arka Gdynia - Lech Poznań
Cracovia - Wisła Płock
Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok
Korona Kielce - Zagłębie Sosnowiec
Lechia Gdańsk - KGHM Zagłębie Lubin
Miedź Legnica - Legia Warszawa
Pogoń Szczecin - Wisła Kraków
Śląsk Wrocław - Piast Gliwice

LOTTO Ekstraklasa 2018/19 - 10. kolejka (29 września)

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław
KGHM Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin
Lech Poznań - Miedź Legnica
Legia Warszawa - Arka Gdynia
Piast Gliwice - Górnik Zabrze
Wisła Kraków - Korona Kielce
Wisła Płock - Lechia Gdańsk
Zagłębie Sosnowiec - Cracovia

LOTTO Ekstraklasa 2018/19 - 11. kolejka (6 październia)

Arka Gdynia - KGHM Zagłębie Lubin
Cracovia - Wisła Kraków
Górnik Zabrze - Lech Poznań
Korona Kielce - Jagiellonia Białystok
Lechia Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec
Miedź Legnica - Piast Gliwice
Pogoń Szczecin - Wisła Płock
Śląsk Wrocław - Legia Warszawa

LOTTO Ekstraklasa 2018/19 - 12. kolejka (20 października)

Cracovia - Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin
KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Płock
Lech Poznań - Korona Kielce
Legia Warszawa - Wisła Kraków
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk
Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica
Śląsk Wrocław - Arka Gdynia

LOTTO Ekstraklasa 2018/19 - 13. kolejka (27 października)

Górnik Zabrze - KGHM Zagłębie Lubin
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa
Korona Kielce - Cracovia
Lechia Gdańsk - Arka Gdynia
Miedź Legnica - Śląsk Wrocław
Pogoń Szczecin - Lech Poznań
Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec
Wisła Płock - Piast Gliwice

LOTTO Ekstraklasa 2018/19 - 14. kolejka (3 listopada)

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin
Cracovia - Miedź Legnica
KGHM Zagłębie Lubin - Korona Kielce
Lech Poznań - Lechia Gdańsk
Legia Warszawa - Górnik Zabrze
Piast Gliwice - Wisła Kraków
Zagłębie Sosnowiec - Jagiellonia Białystok
Śląsk Wrocław - Wisła Płock

LOTTO Ekstraklasa 2018/19 - 15. kolejka (10 listopada)

Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań
Korona Kielce - Piast Gliwice
Lechia Gdańsk - Cracovia
Miedź Legnica - Arka Gdynia
Pogoń Szczecin - Legia Warszawa
Wisła Kraków - KGHM Zagłębie Lubin
Wisła Płock - Zagłębie Sosnowiec

LOTTO Ekstraklasa 2018/19 - 16. kolejka (24 listopada)

Arka Gdynia - Wisła Kraków
Cracovia - Śląsk Wrocław
KGHM Zagłębie Lubin - Legia Warszawa
Korona Kielce - Górnik Zabrze
Lech Poznań - Wisła Płock
Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice - Zagłębie Sosnowiec
Pogoń Szczecin - Miedź Legnica

LOTTO Ekstraklasa 2018/19 - 17. kolejka (1 grudnia)

Cracovia - Lech Poznań
Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia
Legia Warszawa - Korona Kielce
Miedź Legnica - Wisła Kraków
Piast Gliwice - Pogoń Szczecin
Wisła Płock - Górnik Zabrze
Zagłębie Sosnowiec - KGHM Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk

LOTTO Ekstraklasa 2018/19 - 18. kolejka (8 grudnia)

Arka Gdynia - Cracovia
Górnik Zabrze - Miedź Legnica
KGHM Zagłębie Lubin - Piast Gliwice
Korona Kielce - Wisła Płock
Lech Poznań - Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk - Legia Warszawa
Pogoń Szczecin - Zagłębie Sosnowiec
Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok

LOTTO Ekstraklasa 2018/19 - 19. kolejka (15 grudnia)

Cracovia - Pogoń Szczecin
Górnik Zabrze - Arka Gdynia
Jagiellonia Białystok - KGHM Zagłębie Lubin
Legia Warszawa - Piast Gliwice
Miedź Legnica - Lechia Gdańsk
Wisła Płock - Wisła Kraków
Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań
Śląsk Wrocław - Korona Kielce

LOTTO Ekstraklasa 2018/19 - 20. kolejka (22 grudnia)

Arka Gdynia - Wisła Płock
KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia
Korona Kielce - Miedź Legnica
Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze
Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok
Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław
Wisła Kraków - Lech Poznań
Zagłębie Sosnowiec - Legia Warszawa

LOTTO Ekstraklasa 2018/19 - 21. kolejka (9 lutego)

Arka Gdynia - Korona Kielce
Cracovia - Piast Gliwice
Górnik Zabrze - Wisła Kraków
Lech Poznań - KGHM Zagłębie Lubin
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin
Miedź Legnica - Jagiellonia Białystok
Wisła Płock - Legia Warszawa
Śląsk Wrocław - Zagłębie Sosnowiec

LOTTO Ekstraklasa 2018/19 - 22. kolejka (16 lutego)

Jagiellonia Białystok - Wisła Płock
KGHM Zagłębie Lubin - Miedź Legnica
Korona Kielce - Lechia Gdańsk
Legia Warszawa - Cracovia
Piast Gliwice - Lech Poznań
Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze
Wisła Kraków - Śląsk Wrocław
Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia

LOTTO Ekstraklasa 2018/19 - 23. kolejka (23 lutego)

Arka Gdynia - Piast Gliwice
Cracovia - Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec
Korona Kielce - Pogoń Szczecin
Lech Poznań - Legia Warszawa
Lechia Gdańsk - Wisła Kraków
Miedź Legnica - Wisła Płock
Śląsk Wrocław - KGHM Zagłębie Lubin

LOTTO Ekstraklasa 2018/19 - 24. kolejka (2 marca)

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze
KGHM Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk
Lech Poznań - Arka Gdynia
Legia Warszawa - Miedź Legnica
Piast Gliwice - Śląsk Wrocław
Wisła Kraków - Pogoń Szczecin
Wisła Płock - Cracovia
Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce

LOTTO Ekstraklasa 2018/19 - 25. kolejka (9 marca)

Arka Gdynia - Legia Warszawa
Cracovia - Zagłębie Sosnowiec
Górnik Zabrze - Piast Gliwice
Korona Kielce - Wisła Kraków
Lechia Gdańsk - Wisła Płock
Miedź Legnica - Lech Poznań
Pogoń Szczecin - KGHM Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok

LOTTO Ekstraklasa 2018/19 - 26. kolejka (16 marca)

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce
KGHM Zagłębie Lubin - Arka Gdynia
Lech Poznań - Górnik Zabrze
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław
Piast Gliwice - Miedź Legnica
Wisła Kraków - Cracovia
Wisła Płock - Pogoń Szczecin
Zagłębie Sosnowiec - Lechia Gdańsk

LOTTO Ekstraklasa 2018/19 - 27. kolejka (30 marca)

Arka Gdynia - Śląsk Wrocław
Górnik Zabrze - Cracovia
Korona Kielce - Lech Poznań
Lechia Gdańsk - Piast Gliwice
Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec
Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok
Wisła Kraków - Legia Warszawa
Wisła Płock - KGHM Zagłębie Lubin

LOTTO Ekstraklasa 2018/19 - 28. kolejka (3 kwietnia)

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk
Cracovia - Korona Kielce
KGHM Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze
Lech Poznań - Pogoń Szczecin
Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice - Wisła Płock
Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków
Śląsk Wrocław - Miedź Legnica

LOTTO Ekstraklasa 2018/19 - 29. kolejka (6 kwietnia)

Górnik Zabrze - Legia Warszawa
Jagiellonia Białystok - Zagłębie Sosnowiec
Korona Kielce - KGHM Zagłębie Lubin
Lechia Gdańsk - Lech Poznań
Miedź Legnica - Cracovia
Pogoń Szczecin - Arka Gdynia
Wisła Kraków - Piast Gliwice
Wisła Płock - Śląsk Wrocław

LOTTO Ekstraklasa 2018/19 - 30. kolejka (13 kwietnia)

Arka Gdynia - Miedź Legnica
Cracovia - Lechia Gdańsk
KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Kraków
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin
Piast Gliwice - Korona Kielce
Zagłębie Sosnowiec - Wisła Płock
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze

źródło: sport.onet.pl.pl



Wszystkie sezony Lechii