Paweł Wolański, dyrektor Akademii Lechii Gdańsk, skomentował spadek zespołu do lat 19 z Centralnej Ligi Juniorów. -  Mimo spadku ta grupa zrealizowała inne cele - ocenił.

Na łamach oficjalnej strony Akademii ukazał się komentarz dyrektora po spadku z CLJ. - Niestety nie udało się zrealizować celu sportowego, jakim było utrzymanie drużyny U-19 w pierwszym sezonie po powrocie do CLJ. Niemniej jednak dla całego sztabu i zawodników należą się duże słowa uznania ze pełne zaangażowanie i chęć odwrócenia sytuacji w tabeli do samego końca. Runda wiosenna była dobra w wykonaniu drużyny, co świadczy o progresie sportowym, jaki zrobili zawodnicy pod okiem trenerów. Na pewno to trudne doświadczenie, ale umiejętność poradzenia sobie z obecną sytuacją powinna zaprocentować w przyszłości, w kolejnych etapach rozwoju osób tworzących ten zespół. - przyznał Wolański.

Należy również zwrócić uwagę, że mimo spadku ta grupa zrealizowała inne cele. Był to cel szkoleniowy, gdyż drużyna opierała się w największym stopniu na zawodnikach młodszych, urodzonych w rocznikach 2005 i 2006. Byli to piłkarze stanowiący trzon tego zespołu. W innych drużynach występujących w Centralnej Lidze Juniorów U-19 większość kadry stanowili zawodnicy urodzeni w 2004 roku. Kolejnym celem, który został zrealizowany był cel rozwojowy dla wyróżniających się jednostek, gdyż duża grupa zawodników dostała okazję pokazania się na treningach I drużyny Lechii Gdańsk. Część z nich będzie miało szanse w niedługiej przyszłości zostać integralną częścią pierwszej drużyny, co z perspektywy działania i realizowanych celów Akademii jest kluczowe. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie najlepsi z nich trafią do jedynki, podobnie jak uczynili to niedawno Bartosz Brzęk i Bartosz Kałduński - dodał.

źródło: akademia.lechia.pl