lechia

Piłkarzom oraz kibicom Biało - Zielonych ten międzynarodowy arbiter z Lublina bardzo dobrze się kojarzy. To właśnie on sędziował mecz ligowy przy Łazienkowskiej zakończony zwycięstwem Lechii 3:0.

35-letni Paweł Gil jest sędzią zawodowym. Na poziomie ekstraklasy prowadzi mecze od sezonu 2005/2006. W poprzednim sezonie trzykrotnie sędziował mecze Lechii. I trzeba przyznać, że Biało-Zieloni uzyskiwali korzystne wyniki. Najpierw w październiku 2010 roku prowadził mecz Lechii w Warszawie z Legią, wygrany 3:0. Wiosną tego roku sędziował z kolei dwa wyjazdowe spotkania gdańszczan i oba zakończyły się podziałem punktów. Najpierw był rozjemcą lutowego meczu Ruchu Chorzów z Lechią (0:0), a w kwietniu sędziował pojedynek Górnika Zabrze z Lechią (również 0:0).

Odnotujmy też, że w poprzednich rozgrywkach czterokrotnie prowadził mecze naszych sobotnich rywali. Dwa z tych spotkań odbyły się w Białymstoku i Jagiellonia wygrała, zaś dwa mecze wyjazdowe prowadzone przez Pawła Gila klub z Podlasia przegrał.

Początek meczu Jagiellonia – Lechia w sobotę 6 sierpnia o godz. 15.45.

Źródło: własne / lechia.pl / fot. Marek Wiśniewski