lechia

Już w najbliższą sobotę, 6 sierpnia, Dzień Otwarty na PGE Arena Gdańsk. To niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć z bliska najpiękniejszy stadion w Polsce. Przyjdź i przekonaj się sam! Początek o godzinie 10.00.

Stadion będzie można zwiedzać wyznaczoną trasą. Wejście - tunelem nr 1 od ulicy Żaglowej oraz tunelem nr 2 od ulicy Uczniowskiej. Potem spacer wzdłuż zielonej murawy i wspinaczka na trybuny, skąd wejściami oznaczonymi literami od M do T można dostać się na promenadę wewnętrzną. Tam czynne będą kioski gastronomiczne oraz stoiska promocyjne, m.in. Miasta Gdańska oraz Klubu Sportowego Lechia Gdańsk. Z promenady wewnętrznej zwiedzający udadzą się na promenadę zewnętrzną, którą będzie można spacerować wokół całego obiektu.

Ruch zwiedzających odbywać będzie się jednokierunkowo, co oznacza, że po wyjściu na promenadę zewnętrzną nie będzie możliwości ponownego wejścia na stadion z tego poziomu. Przez cały dzień na 4 ogromnych telebimach stadionowych prezentowane będą ciekawostki o stadionie, filmy i zdjęcia z budowy obiektu oraz pomieszczenia stadionowe, np. loże VIP czy szatnie. Na stadionie obecni będą także dziennikarze Radia Gdańsk, którzy na żywo poprowadzą specjalny program.   

Zachęcamy wszystkich, którzy wybierają się na stadion, do skorzystania z komunikacji miejskiej. ZTM Gdańsk uruchomi dwie linie autobusowe - T4 i 600.  Z powodu prac modernizacyjnych torowisk, dojazd tramwajem nie jest możliwy.

Na trasie Kliniczna Szpital – Marynarki Polskiej - PGE Arena – Wyzwolenia - Nowy Port funkcjonować będzie zastępcza linia autobusowa T4 (za tramwaj), która w sobotę od godz. 9.00 zostanie stopniowo zasilona dodatkowymi kursami. Od godz. 10.00 do godz. 18.00 autobusy tej linii będą kursować co 5 minut. Przystankiem początkowym w kierunku stadionu jest Kliniczna-Szpital na ul. Klinicznej, tuż przy wyjściu z przystanku SKM Politechnika. Aby odwiedzić stadion, należy wysiąść na przystanku PGE Arena Gdańsk. Z przyczyn techniczno-organizacyjnych w tym dniu w godz. 10.00-18.00 nieczynne będą przystanki T4 Załogowa i Mostostal na ul. Marynarki Polskiej w kierunku Nowego Portu. Przystanki w drugim kierunku (tj. do Klinicznej) będą czynne przez cały czas imprezy.

Dla pasażerów dojeżdżających od strony Śródmieścia, zostanie uruchomiona w godz. 09.00-18.00 linia nr 600 na trasie Brama Wyżynna –  PGE Arena Gdańsk. Będą tylko trzy przystanki (w obu kierunkach):

  • Brama Wyżynna (koło „LOT”)
  • Dworzec Główny
  • PGE Arena Gdańsk

Autobusy linii 600 pojadą również co 5 minut. W autobusach linii T4 i 600 obowiązuje zwykła taryfa biletowa.

Jest też możliwość dojazdu na stadion swoim samochodem. Od Śródmieścia trzeba jechać wzdłuż ul. Marynarki Polskiej i skręcić w lewo, w ulicę Żaglową. Auta jadące od Nowego Portu powinny skręcić w prawo, w Żaglową. Pod stadionem czeka ok. 2000 miejsc parkingowych. Wyłączony z ruchu zostanie wiadukt oraz odcinek ulicy Uczniowskiej od ul. Marynarki Polskiej do ul. Kochanowskiego. Tam będą mogli poruszać się wyłącznie piesi.

Nadal trwa nabór wolontariuszy na Dzień Otwarty PGE Arena Gdańsk. Do ich zadań będzie należeć udzielanie informacji w wyznaczonych punktach i informowanie o sposobach dotarcia do stadionu, parkingach i komunikacji miejskiej. Każdy wolontariusz otrzyma umowę, zaświadczenie o udziale, koszulkę, napój i posiłek. Zgłoszenia należy wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w temacie: „PGE Arena", w treści: imię, nazwisko, wiek, e-mail, telefon, dyspozycyjność czasowa). Kontakt telefoniczny: 58 3416177 lub 513 394467.

Podczas Dnia Otwartego wolontariusze z Fundacji Hospicyjnej ubrani w specjalne strojne prowadzić będą zbiórkę na rzecz Hospicjum im. E. Dutkiewicza w Gdańsku.

PGE ARENA Gdańsk jest jedną z aren mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku. Zostaną na nim rozegrane trzy spotkania grupowe i ćwierćfinał. Wybudowany w Letnicy obiekt mieści 42 tysiące widzów. Wymiary stadionu: 236 x 204 x 45 metrów. Budowę stadionu rozpoczęto w 2008 roku, koszt projektu wyniósł 700 mln złotych netto.

Lechia Gdańsk

Potwierdź swoją obecność

Wszyscy przychodzimy w Biało-Zielonych barwach!!

Źródło: Izabela Heidrich / gdansk.pl