Paolo Urfer po niedzielnym meczu derbowym zabrał głos i podsumował kończący się sezon na łamach oficjalnej strony klubu. - Zamieniliście nasze boisko w płótno, malując arcydzieło, które zostanie zapamiętane w annałach tej ligi - czytamy.

JESTEŚMY MISTRZAMI!

Szanowni kibice, drodzy członkowie drużyny i szanowni partnerzy,

Wczoraj, w blasku reflektorów naszej dumnej areny, gdy echo naszego zwycięstwa wciąż rozbrzmiewa w naszych uszach, stałem z naszą drużyną przed wami wszystkimi pokorny i pełen radości.

Lechia Gdańsk nie tylko wygrała mecz; zwyciężyliśmy w każdych okolicznościach, zmieniając marzenia w rzeczywistość i przeszliśmy do historii.

Ta podróż – nasza podróż – rozpoczęła się w najbardziej nieprawdopodobnych okolicznościach. Zaledwie rok temu ten historyczny klub stanął w obliczu najpoważniejszej próby. Ale kiedy inni widzieli wyzwania nie do pokonania, nasi strategiczni inwestorzy z Mada Global dostrzegli bezgraniczny potencjał. Uwierzyli w ducha Gdańska, w istotę Lechii i w nieustępliwą odwagę jej mieszkańców.

Wspólnie wyobraziliśmy sobie przyszłość wykutą w etosie odporności, który uosabia to miasto – przyszłość, w której Lechia Gdańsk nie tylko przetrwa, ale odniesie zwycięstwo.

Nasza transformacja w tym sezonie polega na naszym duchu i sercu:

  • Serce drużyny, która walczyła każdym włóknem swojego jestestwa,
  • Serce sztabu, który niestrudzenie pracował za kulisami,
  • I wreszcie, serce naszych fanów, którzy byli wiatrem w żagle.

Do naszych zawodników, jesteście architektami dzisiejszego sukcesu. Wasze poświęcenie i ciężka praca zbudowały ten moment, bramka po bramce, mecz po meczu.
Zamieniliście nasze boisko w płótno, malując arcydzieło, które zostanie zapamiętane w annałach tej ligi.

Naszym pracownikom – wasze zaangażowanie i poświęcenie były źródłem naszego sukcesu. Wasze wysiłki często pozostają niezauważone, ale nigdy niedocenione.

I naszym niesamowitym kibicom – wasza wiara i pasja to DNA Lechii Gdańsk. Wasze przyśpiewki podtrzymują nas na duchu, a wasze wsparcie podnosi nasze ambicje. Trwaliście przy nas w próbach i triumfach i za to jesteśmy wam winni największą wdzięczność.

Wczorajszego wieczoru, ciesząc się z tego zwycięstwa, pamiętajmy również o wizji Mada Global, której dalekowzroczność i zaangażowanie odegrały kluczową rolę. Od głębokich finansowych tarapatów do wyżyn zwycięstwa w tej lidze – cóż to była za podróż!

Podróż możliwa dzięki inwestycji nie tylko w zespół,

  • ale w społeczność,
  • w kulturę,
  • we wspólne dziedzictwo triumfu nad przeciwnościami losu.

Patrząc w przyszłość, kontynuujmy tę jedność i siłę.

Razem jesteśmy nie tylko zespołem. Jesteśmy rodziną – rodziną, która wykracza poza Gdańsk, docierając do naszych braci i sióstr na Ukrainie, dzieląc się tym zwycięstwem jako pochodnią pokoju.

Dziękuję każdemu z Was za wiarę w nas, za inwestowanie serc i nadziei w nasze wspólne marzenie.

Za wiele więcej zwycięstw!

Pozdrawiamy ducha Gdańska i pięknej gry, która jednoczy nas wszystkich.

Paolo Urfer, prezes zarządu

źródło: Lechia Gdańsk