Jak przekazał portal Trójmiasto.pl, Polski Związek Piłki Nożnej uwzględni minuty Dominika Piły, Kacpra Sezonienko i Jakuba Kałuzińskiego rozegrane w Gliwicach. To oznacza, że Lechia Gdańsk wypełniła limit 3000 minut młodzieżowców i nie będzie musiała płacić kary. Ponadto gdańszczanie otrzymają premię z tytułu Pro Junior System!

Spotkanie Piast Gliwice - Lechia Gdańsk zostało rozstrzygnięte jako walkower na korzyść gospodarzy z powodu zachowania kibiców Lechii i przerwania meczu. Ważyły się jeszcze losy dotyczące minut młodzieżowców, którzy w ostatnim meczu sezonu spędzili na boisku 204 minuty. Nie było jednak wiadomo czy PZPN je uwzględni z powodu walkowera. 

Jak informuje Trójmiasto.pl, PZPN weźmie te minuty pod uwagę. To oznacza, że młodzieżowcy Lechii łącznie w sezonie 2022/23 spędzili na boisku 3011 minut. Lechia wypełniła więc wymagany limit i uniknie kary. To dobra wiadomość dla klubu.

Ponadto Lechia otrzyma premię za siódme miejsce w Pro Junior System. Jakub Kałuziński i Kacper Sezonienko punktowali do tej klasyfikacji podwójnie (z powodu tego, że są w klubie więcej niż 5 lat), dzięki czemu Lechia ukończyła sezon z 3907 punktami. Z tego tytułu Lechii przysługuje premia. Z powodu spadku będzie ona jednak o połowę mniejsza i zamiast 250 tysięcy złotych wyniesie 125 tysięcy.  

źródło: Trójmiasto.pl