lechia

Niestety, najnowsza decyzja Komisji Ligi była do przewidzenia. Ukarane kluby Lechia Gdańsk, Cracovia i Korona Kielce. Euzebiusz Smolarek zdyskwalifikowany na trzy mecze Ekstraklasy.

Klub Lechia Gdańsk został ukarany zakazem udziału zorganizowanej grupy kibiców w trzech wyjazdowych meczach Ekstraklasy (Górnik, Arka, Korona). Dodatkowo Komisja Ligi nałożyła na klub karę finansową w wysokości  dziesięciu tysięcy złotych i zobowiązała do naprawienia szkód na stadionie Cracovii w związku z szeregiem incydentów i zakłóceniami porządku przez osoby zasiadające w sektorze kibiców gości w trakcie meczu 21. kolejki Ekstraklasy Cracovia - Lechia Gdańsk (demolowanie sektora, rzucanie przedmiotami w kierunku sektorów zajmowanych przez kibiców gospodarzy).

Na klub Cracovia nałożono karę finansową w wysokości tysiąca złotych w związku z niewykonaniem polecenia delegata PZPN podczas meczu 21. kolejki Ekstraklasy Cracovia - Lechia Gdańsk.

Na klub Korona Kielce nałożono kare finansową w wysokości dwóch tysięcy złotych w związku ze szczególnym natężeniem wulgaryzmów oraz obraźliwymi okrzykami kibiców tego klubu kierowanymi pod adresem jednego z piłkarzy gości, podczas meczu 21. kolejki Ekstraklasy Korona Kielce - Wisła Kraków.

Zawodnik Polonii Warszawa Euzebiusz Smolarek, który w meczu 21. kolejki Ekstraklasy Polonia Warszawa - Lech Poznań otrzymał samoistną czerwoną kartkę za uderzenie przeciwnika został  zdyskwalifikowany na trzy mecze Ekstraklasy. Dodatkowo nałożono na niego karę finansową w wysokości pięciu tysięcy złotych.

Zgodnie z Regulaminem Dyscyplinarnym PZPN, trener Widzewa Łódź Czesław Michniewicz, który w 95 minucie meczu 21. kolejki Ekstraklasy Śląsk Wrocław - Widzew Łódź został usunięty przez sędziego z ławki rezerwowych podlega automatycznej dyskwalifikacji w dwóch meczach Ekstraklasy.

Źródło: Ekstraklasa.org