1 stycznia 2023 roku o 12:00 po trzyletniej przerwie powróci tradycyjny, noworoczny mecz Oldbojów. Spotkanie odbędzie się przy Traugutta 29. Wstęp wolny.

Oldboje po raz ostatni w Nowy Rok wybiegli na boisko w 2020 roku. Późniejsza przerwa była spowodowana m.in. pandemią COVID-19. W niedzielę tradycyjne spotkanie ponownie zagości na Traugutta 29.

Przerwa trwała zbyt długo, abyśmy pozwolili na jej przedłużenie. Stęskniliśmy się za tym piłkarskim szaleństwem i wracamy do gry 1 stycznia. Oldbojom Lechii się nie odmawia. Przyjęliśmy ich zaproszenie i będziemy kontynuowali tradycję. Forma jest, zapał jest, nadwagi nie ma, więc liczymy na spotkanie na wysokim poziomie. Na pewno tanio skóry nie sprzedamy - przyznał Andrzej Kowalczys na łamach portalu Trójmiasto.pl.

Tradycyjnie chcemy się spotkać w gronie piłkarzy i byłych i obecnych. Już teraz mogę powiedzieć, że szykujemy kilka niespodzianek, ale czy faktycznie dojdą do skutku, to przekonamy się 1 stycznia. Cieszymy się, że możemy wrócić do tradycji po trzech latach, bo ta przerwa była już za długa. Oczywiście wynikała nie z naszej winy, ale dobrze będzie się znów spotkać w zacnym gronie - dodał Lech Kulwicki.

Spotkanie odbędzie się po raz 17. Naprzeciwko siebie staną Oldboje Lechii Gdańsk prowadzeni przez Jerzego Jastrzębowskiego i Józefa Gładysza, a także Samorządowcy (Przyjaciele Lechii) prowadzeni przez radnego Andrzeja Kowalczysa.

Z kolei dzień wcześniej, w Sylwestra, na boisko przy Traugutta 29 wybiegną "Świetliki" i przyjaciele, a więc przedstawiciele Spółdzielni Pracy Usług Wysokościowych "Świetlik". Mecz Sylwestrowy odbywa się od 1984 roku i nie inaczej będzie w sobotę. Początek 31 grudnia o 12:00 na bocznym boisku przy Traugutta 29.

źródło: Trójmiasto.pl/własne