Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że w związku z meczem Lechia Gdańsk – Arka Gdynia w dniu 17 kwietnia od godziny 16.00 będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu w rejonie Stadionu Energa Gdańsk.

Dojazd do ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk od strony Alei Macieja Płażyńskiego możliwy będzie wyłącznie dla osób posiadających karty parkingowe P1 oraz P3. Dojazd do parkingu P4 od ulicy Marynarki Polskiej w ul. Żaglową.

Na potrzeby meczu wyznaczone zostaną dodatkowe miejsca parkingowe:

  • w ciągu Alei Macieja Płażyńskiego na obu kierunkach pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Gdańską oraz ulicą Uczniowska na prawym pasie ruchu,
  • w ciągu ulicy Marynarki Polskiej od ul. Uczniowskiej w kierunku ul. Wyzwolenia na prawym pasie ruchu,
  • w ciągu ulicy Marynarki Polskiej w relacji od ulicy Wyzwolenia do ulicy Uczniowskiej na prawym pasie ruchu w tym od ul. Śnieżnej do Uczniowskiej dla autobusów Fan Clubów Lechii Gdańsk.

Zmieniona organizacja ruchu funkcjonować będzie do godziny około 21.00.

Historia spotkań z Arką Gdynia

Tradycyjnie już głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo.

Uwaga! Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystanku "Gdańsk Nowe Szkoty"!

Tramwaje linii i 10 będą kursować według niedzielnych i świątecznych rozkładów jazdy.

W godz. 16:00-18:00 zostanie uruchomiona linia tramwajowa 7 co 20 minut. Zostanie też zwiększona częstotliwość funkcjonowania linii autobusowej 158.
Po zakończeniu meczu zostaną uruchomione dodatkowe kursy na liniach autobusowych 148 w kierunku Żabianki SKM oraz 158 w kierunku Wrzeszcza PKP. Autobusy zostaną podstawione na ul. „starej” Uczniowskiej, tuż przy wyjściu z tunelu stadionowego (przy posesji nr 27).

Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk.

Źródło: gdansk.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora